Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Wakacje w przyczepie kempingowej? Te 15 rzeczy warto zabrać!

Dopiero co kupiłeś przyczepę kempingową i wybierasz się na wycieczkę? To będzie z pewnością świetna przygoda! Ale czy na pewno wiesz, co warto zabrać w taką podróż? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o czym trzeba pamiętać, żeby twoja wyprawa przebiegała komfortowo, a później pozostała pięknym wspomnieniem.

Share
Wakacje w przyczepie kempingowej? Te 15 rzeczy warto zabrać!
Wakacje w przyczepie kempingowej? Te 15 rzeczy warto zabrać! Źródło: materiały partnera
d1jst24

Sprzęty i naczynia, które umożliwią ci przygotowanie posiłku

Przyczepa kempingowa zazwyczaj posiada niewielką kuchnię, która wyposażona jest w najpotrzebniejsze urządzenia. Najczęściej można w niej znaleźć zlew, lodówkę oraz kuchenkę gazową. Jednak, żeby przygotować posiłki, musisz pamiętać o zabraniu naczyń, sztućców oraz pozostałych niezbędnych akcesoriów. Warto mieć ze sobą:

 • przynajmniej dwa garnki z pokrywkami – jeden większy i jeden mniejszy;
 • przyda się również patelnia;
 • minimum jedna miska;
 • nie można też zapomnieć o sztućcach, talerzach oraz kubkach;
 • czajnik to wybór opcjonalny, ponieważ wodę równie dobrze zagotujesz w garnku;
 • ważna jest zapalniczka lub zapałki – w przeciwnym razie nie będziesz mógł korzystać z kuchenki gazowej.

Wakacje w przyczepie kempingowej – nie zapominaj o utrzymaniu czystości

Przyczepa kempingowa będzie twoim tymczasowym mieszkaniem. Dlatego trzeba pamiętać o tym, żeby utrzymać ją w należytej czystości i zabrać ze sobą odpowiednie środki, które ci w tym pomogą. Co warto mieć?

 • jeśli planujesz gotować w kamperze, nie obejdzie się bez płynu do naczyń i gąbeczki/ściereczki;
 • papier toaletowy - trzeba go wybrać starannie, , ponieważ w przyczepie kempingowej używa się innego rodzaju papieru niż w domu. Papier do wykorzystywania w przyczepie powinien łatwo się rozpuszczać, a więc składać się w całości z celulozy;
 • zmiotka i szufelka pomogą utrzymać porządek na podłodze;
 • płyny do prania i płukania z pewnością przydadzą się przy dłuższych wyjazdach, tak samo zresztą jak sznurki na pranie oraz klamerki.

Na kempingu czas spędzisz także na zewnątrz

Przy planowaniu i robieniu listy tego, co zabrać na kemping, pamiętaj, że przydadzą ci się również akcesoria, dzięki którym przyjemnie spędzisz czas na zewnątrz. Co sprawdzi się podczas postoju?

 • markiza do przyczepy kempingowej ochroni cię zarówno przed słońcem, jak i deszczem, gdy będziesz chciał spędzić czas, na przykład pijąc poranną kawę na świeżym powietrzu. Szeroki wybór produktów tego typu znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/architektura-ogrodowa/markizy,39700207,s
 • ponadto markizę możesz rozbudować o ściany i zyskać tak zwany przedsionek, czyli dodatkową przestrzeń, w której będziesz mógł cieszyć się prywatnością.

Zakup lub wypożyczenie przyczepy kempingowej to świetny pomysł na oryginalną wycieczkę. Aby sprawić, by ta podróż była mile spędzona i niezapomniana, trzeba jednak pamiętać o zabraniu kilku rzeczy. Niektóre z nich są niezbędne, takie jak naczynia czy środki czystości. Z kolei inne wpłyną na komfortowe spędzanie czasu podczas postoju.

Artykuł sponsorowany
d1jst24

Podziel się opinią

Share
d1jst24
d1jst24