WP

Warszawa - plaże w centrum miasta

Warszawa jako jedna z nielicznych stolic w Europie może poszczycić się naturalnymi piaszczystymi plażami. Ich walory zostały nawet docenione przez "National Geographic" w rankingu najpiękniejszych miejskich plaż na świecie. Według ekspertów prestiżowego magazynu plaże nad Wisłą są idealnym miejscem na relaks i leniwy odpoczynek od dnia codziennego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa - plaże w centrum miasta
(AFP)
WP

Stołeczne plaże z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród warszawiaków, którzy tłumnie spędzają tu wolny czas. Każdy może pograć w siatkówkę, pokopać piłkę, porzucać frisbee czy po prostu rozkoszować się słońcem. W tym roku w Warszawie do dyspozycji mieszkańców i turystów oddano 5 miejskich plaż: przy Saskiej Kępie, Stadionie Narodowym, na Żoliborzu, praską przy ZOO oraz na Płycie Desantu.

Plaża na Saskiej Kępie, malowniczo położona wśród krzewów, drzew i niskich traw, przyciąga nie tylko mieszkańców stolicy, ale także turystów. To właśnie tu kiedyś znajdowała się słynna plaża Braci Kozłowskich. Miejsce to tętni życiem praktycznie cały czas. Spragnionym zabawy rozrywki dostarcza klub.

Plaża pod Mostem Poniatowskiego, podobnie jak ta na Saskiej Kępie, oferuje moc atrakcji i form aktywnego wypoczynku. Znajdują się tu wyznaczone boiska do plażowej piłki nożnej czy siatkówki. Można pograć w ringo, minigolfa czy badmintona. Dodatkowym atutem są specjalne miejsca do grillowania. Osoby, które nie lubią piasku mogą skorzystać z wypożyczalni leżaków.

WP

Nowością tego sezonu jest nowo powstała plaża na Żoliborzu. Położona jest na końcu nadwiślanego bulwaru, poniżej terenu Klubu Sportowego "Spójnia - Warszawa". Szeroka oferta oraz atrakcje licznie przyciągają tu warszawiaków. To świetne miejsce do uprawiania wszelkich sportów. Nietypową rozrywką jest puszczanie gigantycznych baniek mydlanych. Nie zapomniano o najmłodszych - w każdą niedzielę odbywają się tu warsztaty dla dzieci. Do dyspozycji plażowiczów jest także Boogaloo Beach Bar otwarty codziennie do ostatniego gościa. W letnie, słoneczne dni można napić się tu orzeźwiającej lemoniady leżąc na jednym z leżaków.

Plażowanie w pobliżu ZOO na Pradze to propozycja dla tych, którzy oprócz kąpieli słonecznych uwielbiają tańczyć czy grać w piłkę. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele można uczyć się tu salsy albo ćwiczyć zumbę. Z kolei na amatorów siatkówki czekają trzy boiska do gry. Co najważniejsze - dostaniemy tu darmowy leżak do opalania.

Plaża na Płycie Desantu to kolejne wymarzone miejsce dla wielbicieli aktywnego wypoczynku. Można tu do woli wylegiwać się na leżakach i kanapach, a gdy znudzi się nam lenistwo w słońcu - poszaleć na paddleboardzie (deska surfingowa z wiosłami), kajaku czy łodziach-pychówkach. Istnieje tu także możliwość zrobienia kursu sternika wiślanego oraz motorowodnego.

Zobacz, co myślą o swoich plażach warszawiacy:

WP

Czytaj także: 100 najpiękniejszych plaż Europy

pw/if

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP