Trwa ładowanie...
07-07-2016 11:36

Warszawa - tym stolica pochwali się przed gośćmi szczytu NATO

Choć miejscem głównych obrad szczytu NATO będzie stadion PGE Narodowy, to delegaci odwiedzą także inne, reprezentacyjne obiekty w stolicy. Wszystkie zostały dokładnie sprawdzone, a ich zarządcy są przekonani, że wizyta zagranicznych gości pomoże w promocji tych miejsc.

Warszawa - tym stolica pochwali się przed gośćmi szczytu NATOŹródło: S-F - Shutterstock
d4bqbcl
d4bqbcl

*Miejscem głównych obrad, odbywającego się w Warszawie szczytu NATO będzie stadion PGE Narodowy. Ale delegaci odwiedzą także inne, reprezentacyjne obiekty w stolicy. Wszystkie zostały dokładnie sprawdzone, a ich zarządcy są przekonani, że wizyta zagranicznych gości pomoże w promocji tych miejsc. *

Główne wydarzenia jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń dotyczących bezpieczeństwa, odbywać się będą na PGE Narodowym. Już pod koniec maja obiekt był przekazany Ministerstwu Obrony Narodowej. Płyta była zabudowywana, powstawały specjalne pomieszczenia i hale konferencyjne.
- Nasza rola była znacząca, bo polegała na wspieraniu logistycznym i technicznym głównego organizatora szczytu – zdradza Wirtualnej Polsce Jakub Opara, prezes spółki PL.2012+, zarządzającej stadionem. - Goszczenie na naszym obiekcie przedstawicieli 26 państw członkowskich i innych delegacji to dla nas zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność. Jest to też niepowtarzalna szansa na promocję. Ja szczyt NATO postrzegam, jako ogromny prestiż i jeszcze większą szansę. Szansę, którą - jestem przekonany – wykorzystamy - dodaje prezes.

#Warsaw, Here We Come ! @NATO Moves to #Poland for an Historic Summit @NATOsummits pic.twitter.com/ZPp60pl24w

d4bqbcl

— estNATO (@estNATO) 7 lipca 2016

W piątek, 8 lipca, głowy państw i szefowie delegacji spotkają się z prezydentem Andrzejem Dudą w _ Sieni Wielkiej _ pałacu Prezydenckiego. Do wspólnego zdjęcia pozować będą w _ Sali Chorągwianej _. Obiad roboczy zjedzą w _ Sali Kolumnowej _, w miejscu, w którym odbywają się zawsze ważne uroczystości dotyczące Polski. To tu prezydent podpisuje istotne dokumenty, nominuje członków rządu, mianuje na stopnie generalskie, nadaje tytuły profesorskie, wręcza akty powołania sędziom, nadaje odznaczenia i ordery.

Ponadto szefowie delegacji państw partnerskich NATO, na zaproszenie premier Beaty Szydło, odwiedzą Zamek Królewski. Goście będą mieli okazję obejrzeć reprezentacyjne sale obiektu, znajdujące się na trasie dojścia do miejsca uroczystości. - Tak prestiżowe spotkanie związane jest z historyczną misją zamku, jako miejsca o utrwalonej symbolice państwowej i międzynarodowej – mówi Wirtualnej Polsce Izabela Witkowska-Martynowicz, kierownik biura prasowego Zamku Królewskiego. - Wizyta delegacji państw partnerskich NATO jest dla naszej instytucji niezwykłym zaszczytem i chlubą. W celu zapewnienia sprawnego i bezpiecznego przebiegu uroczystości, zostały wprowadzone niezbędne ograniczenia. *Dla naszych zwiedzających oznaczają one zamknięcie ekspozycji zamkowych 8 lipca br. *

Tego samego dnia szefowie dyplomacji spotkają się na uroczystych kolacjach w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony w pałacu Prymasowskim.

Udział w szczycie NATO zapowiedziało 58 delegacji z całego świata, w tym 28 z państw NATO, 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje ONZ, UE, kwatery głównej NATO i Banku Światowego. W sumie w szczycie ma uczestniczyć 2500 delegatów. Do obsługi medialnej zgłosiło się ponad 2000 dziennikarzy.

Ilona Raczyńska/udm

z wykorzystaniem tvn24.pl

d4bqbcl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bqbcl