Weź udział w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej! Wybieramy najlepszy produkt turystyczny!

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej
przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych
doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

Weź udział w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej! Wybieramy najlepszy produkt turystyczny!
Źródło zdjęć: © Polska Organizacja Turystyczna

17.09.2013 | aktual.: 18.09.2013 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

Prezentujemy tegorocznych kandydatów z południowej Polski

Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu produkt Turystyczny- wydarzenie cykliczne.
Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu powstał z inicjatywy dziennikarzy Mateusza Święcickiego i Jerzego Grygolunasa oraz ówczesnego gospodarza Opola – Karola Musioła. I Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki został zorganizowany w nowo wbudowanym amfiteatrze 19 czerwca 1963 r. Dla niejednego artysty estradowego wystąpienie na deskach amfiteatru, otworzyło drogę kariery. Należy również zaznaczyć, że powstanie festiwalu rozsławiło nasze miasto w całej Polsce, i jest to nasz produkt marketingowy. Sukcesem również jest fakt, że mimo wielu zawirowań oraz upływu czasu festiwal ma swoich odbiorców w całej Polsce, a także i na świecie. Na pewno festiwal z tak ogromny potencjałem stał się najbardziej rozpoznawalnym symbolem regionu, a miasto Opole to STOLICA POLSKIEJ PIOSENKI.

Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest
Drum Fest to najwyższej klasy festiwal muzyczny prezentujący różnorodne gatunki i style współczesnej, światowej sceny muzycznej - od muzyki klasycznej, etnicznej poprzez jazz, blues oraz różne rodzaje rocka z udziałem światowej sławy muzyków. Na formułę festiwalu składa się szereg koncertów, recitale solowe, warsztaty instrumentalne oraz ogólnopolskie konkursy perkusyjne.Imprezy w ramach festiwalu są prowadzone przez najwybitniejszych muzyków światowej sceny. Adresatami projektu jest młodzież, dorośli, osoby starsze, uczniowie i nauczyciele szkół, a także studenci z regionu Opolskiego, jak i całej Polski.Festiwal odbywa się w prestiżowych miejscach : filharmonie, teatry, domu kultury, sale koncertowe.

Międzynarodowy Turniej Rycerski w Biskupcach
Międzynarodowy Turniej Rycerski ma za zadanie przybliżyć realia średniowiecza turystom z wielu krajów, a także pokazać realia historyczne "na żywo". Ponieważ średniowiecze kojarzy się z turniejami rycerskimi i tym co się wokoło nich działo ( jarmark średniowieczny, walki, pokazy, występy kuglarzy)dlatego tez skorzystano z tej konwencji. Grupą docelowa są turyści z wielu krajów, każdy turniej gromadzi ich od kilku do nawet 30.000 tys osób.Mając do dyspozycji bogata infrastrukturę, gród rycerski a w nim hotel, karczma, podgrodzie, pola namiotowe i miejsca campingowe, można tą imprezę kierować do znacznej ilości osób naraz.W okolicy jest także miasto Byczyna, jedno z najstarszych w Polsce, z zachowanym murem obronnym, a okolica słynie z drewnianych XVI w kościółków.

Beskidzka Trasa Kurierska JAGA-KORA
Wspomnienia i spisane relacje herosa 45 pomyślnie odbytych, obciążonych najwyższym ryzykiem utraty życia, kurierskich wypraw w latach 1939-44 z Warszawy przez Słowację do Budapesztu Jana Łożańskiego stały się inspiracją do stworzenia komplementarnego produktu turystycznego. Trakt wiedzie w większości przez zespoły leśne z ogromnym bogactwem okazów flory i fauny, w niektórych miejscach poddane prawnej ochronie w formie parków krajobrazowych i rezerwatów, niepowtarzalnymi w innych rejonach Polski. Ten rejon Beskidu Niskiego stanowi o wielkiej atrakcyjności tej części Podkarpacia.

Bieszczadzkie FOTOSAFARI
Celem Bieszczadzkiego Fotosafari jest pokazanie osobom przyjeżdżającym w Bieszczady świat flory i fauny. Wyprawa ma charakter rekreacyjno-edukacyjny. Wyprawy rozpoczynają się bardzo wcześnie rano, jeszcze przed wschodem słońca lub późnym wieczorem, ponieważ w tych porach najłatwiej jest spotkać żerującą zwierzynę. Podróż samochodami terenowymi marki UAZ w okolicach Baligrodu, przy głównej obwodnicy Bieszczadzkie jak również na terenie nadleśnictwa, dzięki czemu łatwiej pokazać „Dzikie Bieszczady”. Wizyta w Muzeum Przyrodniczo – Łowieckim KNIEJA, możliwość „poczatowania” na ambonie lub zamaskowanym namiocie. Ponadto wizyta przy retortach, gdzie wypalany jest węgiel drzewny a także wizyta w opuszczonej cerkwi w nieistniejącej wsi Żernica. Wyprawy kierowane są do każdej grupy wiekowej.

Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno
Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to projekt odwołujący się do tradycji tej gałęzi przemysłu, z której miasto zasłynęło na cały świat. Szkło tamtejszych hut od dawna stanowi synonim najwyższej klasy i kunsztu, zaś artyści projektujący i wytwarzający je to uznani specjaliści, których prace prezentowane były nie tylko w całym kraju, ale w wielu najsłynniejszych galeriach i muzeach na świecie. Powstałe przy krośnieńskim Rynku Centrum stanowić ma godną oprawę dla ich dorobku, który prezentowany jest w nowoczesny i bardzo atrakcyjny sposób, wykorzystując najnowsze techniki ekspozycyjne. Centrum jest jednak przede wszystkim PRODUKTEM TURYSTYKI INDUSTRIALNEJ, który jako pierwszy w Polsce prezentuje nieznany i nieobecny dotąd temat hutnictwa szkła i szklanej twórczości.

Szlak Przygody
Szlak Przygody jest największym sieciowym produktem turystycznym w Polsce. Obejmuje 850 km wyznaczonych tras, 100 oznakowanych atrakcji w sześciu Krainach, centralny system zarządzania produktem oraz system lojalnościowy, w ramach którego szybko rośnie grono partnerów komercyjnych. Szlak w 2013 r. utworzyło Partnerstwo sześciu Lokalnych Grup Działania ze Świętokrzyskiego. To zintegrowana oraz konkurencyjna oferta turystyczna, oparta o wyróżniki obszaru Partnerstwa i adresowana do zdefiniowanych grup turystów, rozwijana zgodnie z zasadami zarządzania marketingowego oraz zasadą zrównoważonego rozwoju. Na Szlaku rozmieszczono 85 tablic z mapami oraz polsko- i angielskojęzycznymi opisami atrakcji, 245 sztuk znaków drogowych kierunkowych E22 A i B oraz cztery przystanki turystyczne.

Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie
Celem Festiwalu jest promocja działalności twórczej młodych artystów-amatorów w dziedzinie muzycznej i teatralnej oraz przybliżenie dzieciom i młodzieży dostępu do kultury i zagospodarowanie czasu wolnego. Festiwal organizowany jest przede wszystkim dla dzieci, Głównymi atrakcjami Podczas Festiwalu są Spotkania Mistrzów Teatru i Mistrzów Muzyki - czyli młodych utalentowanych artystów, konkurs Bajkowy Korowód, Dorośli Dzieciom - czyli głośne czytanie bajek oraz występy profesjonalnych grup teatralnych i przede wszystkim warsztaty w strefach: wiedzy, twórczości i zabawy oraz konkursy prowadzone przez Koziołka Matołka. Działania w ramach Festiwalu realizowane są zarówno na stadionie w Pacanowie jak i w rynku. Uczestnikom wydarzenia zapewniona jest baza gastronomiczna.

BASENY MINERALNE SOLEC ZDRÓJ wraz z zapleczem hotelowym w postaci Hotelu* Malinowy Zdrój*
Innowacyjny kompleks łączący funkcje rekreacji z lecznictwem uzdrowiskowym. W celu wyróżnienia się na nasyconym rynku tzw. basenów termalnych stworzono nową kategorię i markę. W nieckach basenowych wykorzystuje się wodę mineralną wysokozmineralizowaną. Pierwsza grupa docelowa to rodziny z dziećmi i np. Seniorzy zainteresowani relaksem i profilaktyką zdrowia. Kompleks składa się z basenu rekreacyjnego (z urządzeniami hydroterapeutycznymi) strefy Saun i Wellness oraz jedynego w Polsce basenu leczniczego. Znajduje się w nim solanka z Ciechocinka i najsilniejsza na świecie woda siarczkowa z Solca-Zdroju. Druga grupa to kuracjusze. Mogą oni w przychodni rehabilitacyjnej korzystać z zabiegów np. kinezyterapii, balneoterapii (kąpiele siarczkowe). Ofertę dopełnia restauracja oraz zaplecze hotelowe.

BUKOVINA Terma Hotel Spa
BUKOVINA Terma Hotel Spa to nowoczesny kompleks położony na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, w samym sercu Tatr. Składa się z największego w Polsce zespołu basenów termalnych Terma BUKOVINA, czterogwiazdkowego hotelu oraz nowoczesnego Spa z 16 gabinetami odnowy biologicznej. W Hotelu BUKOVINA dostępne są 152 pokoje i apartamenty, 2 restauracje, bary, dyskoteka, kręgielnia, a także centrum konferencyjne. Wizyta w BUKOVINA Terma Hotel Spa to doskonała propozycja zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i osób poszukujących chwili wytchnienia z dala od miejskiego zgiełku.

Małopolska Wieś dla Seniorów
„Małopolska Wieś dla seniorów” to jedyny kompleksowy produkt skierowany dla osób starszych w Polsce. Na seniorów, czeka 15 starannie wybranych gospodarstw na terenach wiejskich w Małopolsce. Gospodarze to ludzie otwarci, serdeczni, chętnie spędzający czas ze swoimi gośćmi. Prowadzą całodzienne wyżywienie, oparte ma regionalnej kuchni, wykorzystując produkty ekologiczne i z tradycyjnych upraw. Przygotowali atrakcyjne oferty wypoczynku od uprawiania turystyki aktywnej, jazdę konną na rowerze, na nartach biegowych i zjazdowych, po spacery szlakami pieszymi. Podczas pobytu można też poznać historie i tradycje regionalne, zwiedzić z gospodarzami okoliczne zabytki. Gospodarze zastosowali specjalne zniżki dla seniorów.

Trasa Pamięci - Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska
Trasę Pamięci tworzą trzy oddziały Muzeum Historycznego Miasta Krakowa: Ulica Pomorska, Apteka pod Orłem oraz Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Te trzy punkty na mapie Krakowa to dopełniające się opowieści o historii Krakowa z lat 1939–1945–1956. Muzeum sprawuje opiekę nad tymi miejscami pamięci. Na urządzonych w nich wystawach stałych zgromadzono cenne pamiątki, a narracja prowadzona jest w taki sposób, aby możliwie najpełniej ukazać okupacyjną rzeczywistość, ułatwić zwiedzającym zrozumienie mechanizmów działania systemu totalitarnego oraz skłonić do refleksji nad wojną i jej skutkami. Trasę przygotowano z myślą o krakowianach, często nieświadomych tak nieodległej historii miasta. Jednak trasa cieszy się także dużą popularnością wśród turystów zagranicznych (30% zwiedzających).

Szlak Kulinarny Śląskie Smaki
Szlak Kulinarny Śląskie Smaki to jedyny w Polsce regionalny szlak kulinarny, w ramach którego polecane jest certyfikowane przez komisje eksperckie (kucharzy, etnografów) lokalne menu. Produkt powstał w X 2012 r., w IV 2013 r. dołączyły do niego kolejne restauracje - obecnie jest ich 35. W ramach Szlaku polecane są dania z menu Śląskie Smaki, a więc lokalne specjały różnorodnych kuchni województwa śląskiego - śląskiej, jurajskiej, zagłębiowskiej czy beskidzkiej. W skład Szlaku wchodzą zarówno restauracje hotelowe (3 i 4 gwiazdki), jak i małe rodzinne lokale. Większość z nich jest położona w pobliżu atrakcji turystycznych województwa, dzięki czemu oferta turystyki kulinarnej uzupełnia tradycyjną ofertę turystyczną regionu. Dzięki Szlakowi klienci odkrywają często już zapomniane potrawy.

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach
Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach jest jednym z najciekawszych obiektów turystycznych na Górnym Śląsku. Jest ona częścią podziemnego, bo liczącego aż 150 km, labiryntu wyrobisk górniczych, chodników i sztolni odwadniających, drążonych przez dawnych gwarków w skale dolomitowej od XVI do XX wieku. Dla zwiedzających udostępniono fragment XIX-wiecznych podziemi o długości 1740m, w tym 270-metrowy odcinek pokonuje się łodziami. Produkt turystyczny jest obiektem całorocznym adresowanym do każdej grupy wiekowej. Trasa dostępna jest również dla osób niepełnosprawnych. Na powierzchni znajduje się Multimedialne Muzeum Górnictwa w którym można zapoznać się z historią, geologią, technikami wydobycia i odwadniania tarnogórskich podziemi oraz Skansen Maszyn Parowych (30 eksponatów).

Święto Szlaku Zabytków Techniki - INDUSTRIADA
INDUSTRIADA jest świętem i głównym wydarzeniem Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Coroczny festiwal promuje dziedzictwo przemysłowe jako wyjątkową atrakcję turystyczną regionu poprzez organizację kilkudziesięciu różnego rodzaju imprez, takich jak: koncerty, przedstawienia, wystawy, zawody sportowe, prezentacje, wykłady, degustacje czy fabularyzowane zwiedzanie obiektów SZT. Celem projektu jest przybliżenie odwiedzającym - obiektów Szlaku i industrialnego dziedzictwa regionalnego. Wzrost frekwencji (2010: 28 tyś., 2011: 53 tyś., 2012: 62 tyś., 2013: 75 tyś.) oraz badania konsumenckie świadczą o tym, że idea Industriady i SZT rozwija się, stając się sztandarowym produktem turystycznym województwa śląskiego. Industriada współpracuje również ze szlakami tematycznymi ulokowań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także