Trwa ładowanie...
d4bao13

Wiedeń - cesarskie przysmaki w zielonym mieście

Od tradycyjnej kuchni wiedeńskiej po specjalności kuchni świata – zwykły spacer przez zielony Wiedeń niesie ze sobą zaskakującą różnorodność kulinarnych wrażeń. Malownicze miejsca, niepowtarzalna atmosfera i urok cesarskiej stolicy zachęcają, aby poświęcić parę chwil więcej na kontemplację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiedeń - cesarskie przysmaki w zielonym mieście
(Ben Burger - Fotolia.com)
d4bao13

Gościnna restauracja w wiedeńskim Praterze serwuje gościom tradycyjną kuchnię dawnego Wiednia. Lusthaus, dawny cesarski pawilon myśliwski, ma w swym menu znakomity wybór sezonowych potraw i wiedeńskich win, które goście spożywają pod kasztanami z widokiem na zieloną główną aleję Prateru.

Imperialną przeszłość z dumą wspomina także restauracja Hermes Café Restaurant Labstelle, mieszcząca się w Willi Hermesa w ogrodzie zoologicznym w dzielnicy Lainz. Ogród ten stanowi obecnie obszar chroniony, ale w przeszłości był to cesarski teren myśliwski. Do swoich regionalnych potraw lokal dodaje zioła z własnego ogródka.

Kolejna niezwykła restauracja znajduje się w samym ogrodzie zoologicznym Schönbrunn. Café Restaurant Kaiserpavillon za czasów cesarza była eleganckim salonem śniadaniowym, a dzisiaj serwuje klasyczną kuchnię wiedeńską i potrawy z całego świata. Na małą przekąskę w przerwie zwiedzania albo pogawędkę przy kawie poleca się Landtmann's Jausen Station w Ogrodzie Następcy Tronu przy Pałacu Schönbrunn. Przy kawie z rogalikiem, solidnych przekąskach z deski, pysznym omlecie cesarskim i domowej roboty lemoniadach kontemplowanie urody pałacowego parku jest jeszcze przyjemniejsze.

Najnowsza książka Tomka Michniewicza!

Najlepsze promocje lotnicze! – Sprawdź

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13