Trwa ładowanie...
30-04-2012 16:02

Wirtualny James May oprowadza po muzeum

Jeden z gospodarzy „Top Gear” przywdział jedną ze swoich najlepszych koszul, by wcielić się w rolę przewodnika po londyńskim Muzeum Nauki.

Wirtualny James May oprowadza po muzeumŹródło: Gizmodo.pl
drhhc72
drhhc72

Jeśli ściągniecie specjalną aplikację na iOS lub Androida, James May uprzyjemni wam zwiedzanie ekspozycji Making of the Modern World.

Oznacza to zwiedzanie ze smartfonem lub tabletem w ręku, ale jeśli kuratorzy postanowili w ten sposób zachęcić do zawitania w progi muzeum, szkoda byłoby nie skorzystać. Aplikacja działa po skierowaniu kamery urządzenia mobilnego na jeden z rozmieszczonych na wystawie markerów.

Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości, trójwymiarowy awatar Maya będzie oprowadzać użytkowników niczym prawdziwy przewodnik. Można więc swojego Jamesa 3D posłuchać i obejrzeć z każdej strony. Trasa składa się z dziewięciu miejsc, w których napotkamy swojego przewodnika.

Ci, którzy nie wybierają się w najbliższym czasie do Londynu, mogą zwiedzać w domu. Potrzeba do tego wspomnianej wyżej aplikacji James May Experience oraz papierowych wydruków markerów dostępnych w formacie PDF. Jednak ten sposób „zwiedzania” rozmija się chyba z zamysłem kuratorów.
[Wired - zdjęcie: Ariel Zambelich/Wired ]

Oficjalne wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

drhhc72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhhc72

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj