Trwa ładowanie...
fly4free.pl
16-06-2016 13:52

Wizz Air kopiuje pomysł linii easyJet? Przewoźnik będzie podawać wyniki Euro 2016

Piloci węgierskiej linii będą w trakcie lotów informować pasażerów o wynikach meczów piłkarskich, które rozgrywane są w ramach odbywającego się we Francji Euro2016. Jak informuje portal Fly4free.pl, niskokosztowa linia kopiuje tym samym pomysł brytyjskiego easyJeta, który wprowadził to rozwiązanie, gdy mistrzostwa się rozpoczęły.

Share
Wizz Air kopiuje pomysł linii easyJet? Przewoźnik będzie podawać wyniki Euro 2016Źródło: materiały prasowe Wizz Air
d12pf9o

Piloci węgierskiej linii będą w trakcie lotów informować pasażerów o wynikach meczów piłkarskich, które rozgrywane są w ramach odbywającego się we Francji Euro 2016. Jak informuje portal Fly4free.pl, niskokosztowa linia kopiuje tym samym pomysł brytyjskiego easyJeta, który wprowadził to rozwiązanie, gdy rozpoczęły się mistrzostwa.

Na wszystkich trasach Wizz Aira piloci będą podawali aktualne rezultaty spotkań po pierwszej połowie, a także po zakończeniu meczu. Bieżące wyniki będą przesyłane załodze za pośrednictwem systemu komunikacji ACARS, dzięki któremu samoloty kontaktują się ze stacjami naziemnymi. Pasażerowie będą uprzedzani o tym, że za chwilę będzie podany kolejny wynik.

Dokładnie w ten sam sposób wyniki meczów przekazuje pasażerom brytyjski easyJet. Piloci tej linii podają wyniki wszystkich spotkań już od rozpoczęcia mistrzostw, czyli od 10 czerwca, i mają to robić aż do zakończenia sportowej imprezy 10 lipca. Jak twierdzi portal Fly4free.pl, działanie Wizz Aira jest kopią pomysłu konkurenta z Wielkiej Brytanii.

d12pf9o

W liniach Turkish Airlines oraz Emirates mogą obejrzeć mecz na żywo

W znacznie lepszych warunkach Euro2016 mogą śledzić pasażerowie lecący liniami Turkish Airlines. W szerokokadłubowych samolotach Boeing 777 i Airbus A330 podróżni, w ramach systemu rozrywki pokładowej oglądają na żywo wszystkie mecze we Francji. Turecki przewoźnik, który jest oficjalnym partnerem mistrzostw, transmituje też rozgrywki w swoich salonikach na lotniskach.

Mecze na żywo można też oglądać na pokładzie niemal stu Boeingów 777, należących do linii Emirates. Kilka dni temu przewoźnik ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przedstawił swój drugi kanał sportowy o nazwie _ Sports 25 Extra _, w którym, oprócz Euro, pasażerowie będą mogli dowiadywać się o najważniejszych wydarzeniach sportowych ma świecie, jak mecze NBA, wyścigi Formuły 1 czy tenisowe turnieje Wimbledon i US Open.

Źródło: Fly4free / wg

d12pf9o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12pf9o
d12pf9o