Trwa ładowanie...
d1e3564
IAR

Włochy - wkrótce podniesienie Costa Concordia

Za niecały tydzień rozpocznie się podnoszenie wraku Costy Concordii - włoskiego statku wycieczkowego, który rozbił się w piątek 13 stycznia ubiegłego roku. Zginęły wtedy 32 osoby, a ciał dwóch z nich - mężczyzny i kobiety - nie znaleziono do tej pory.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włochy - wkrótce podniesienie Costa Concordia
(PAP/Miriam Schmidt, dostawca: DPA)
d1e3564

O tym, że operacja podnoszenia wraku rozpocznie się 16 września, jako pierwsi dowiedzieli się kilka dni temu mieszkańcy wyspy Giglio w Toskanii, u której brzegów miała miejsce katastrofa. Pierwszym celem postawienia gigantycznej jednostki w pionie będzie odnalezienie ciał dwojga zaginionych pasażerów.

Jak uprzedzono, cała operacja potrwa kilka miesięcy i jeśli wszystko się powiedzie, to o odwiezieniu wycieczkowca do któregoś z pobliskich włoskich portów - gdzie prawdopodobnie zostanie pocięty na żyletki - można będzie mówić dopiero na wiosnę.

23 września ma być wznowiony proces byłego kapitana jednostki Francesco Schettino. Zdaniem prokuratury, to jego lekkomyślność, nieostrożność i zaniedbania spowodowały katastrofę Costy Concordii. Grozi mu do piętnastu lat więzienia.

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564