Trwa ładowanie...
03-10-2011 14:54

Wspinaczka bez żadnych zabezpieczeń - zobacz film!

Czy może być coś bardziej niebezpiecznego od wspinania się w pojedynkę bez jakiegokolwiek zabezpieczenia na niemal pionową, mierzącą kilkaset metrów skałę? Raczej nie, ale nagranie tego wyczynu również nie należy do najspokojniejszych zajęć na świecie.

Wspinaczka bez żadnych zabezpieczeń - zobacz film!Źródło: gizmodo.pl
d3wrii6
d3wrii6

Seria filmów "60 Minutes" przybliża widzom wszystko, co interesujące i czego przeciętny śmiertelnik nie wykonuje na co dzień, a często nigdy w życiu. Bohaterem ostatniego odcinka jest Alex Honnold - człowiek nie wiedzący co to lęk wysokości i ból w opuszkach palców.

Alex wspina się bez zabezpieczeń, zaś jedynym jego wyposażeniem jest woreczek z talkiem i porządne buty. Niewielu wspinaczy osiągnęło ten poziom, z prostego i dosyć smutnego powodu - najmniejszy błąd kończy się śmiercią lub kalectwem miłośnika wspinaczki.

Nagranie materiału przedstawiającego cały proces zdobywania góry nie jest łatwy i z całą pewnością nie należy do ulubionych zajęć operatorów kamery i reszty ekipy pracującej przy produkcji 60 Minut. Producent Jeff Newton (prywatnie też uprawia wspinaczkę) i jego drużyna potrzebowali dwóch dni, by w przygotować pionowy plan zdjęciowy.

Ekipa filmowa otrzymała również wyraźne wskazówki od samego Honnolda, który poprosił ich o nieporuszanie się w czasie, kiedy ten przechodzi obok nich. Najmniejszy kamyczek potrącony przez operatora kamery lub zwykłe rozproszenie mogło skończyć się śmiercią wspinacza:

Wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

d3wrii6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wrii6