Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Wyjeżdżasz na urlop? Wypróbuj hydrożel i nie martw się o podlewanie swoich kwiatów

Hydrożel dostępny jest na polskim rynku od wielu lat, jednak świadomość konsumencka na temat jego działania wciąż jest bardzo niska. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat hydrożelu, które są kluczowe dla wszystkich miłośników kwiatów, zwłaszcza tych często podróżujących. Wyjeżdżasz na urlop? Planujesz kilka dni poza domem i martwisz się o podlewanie swoich kwiatów? Wypróbuj hydrożel, by przekonać się, że pielęgnacja roślin w czasie Twojej nieobecności jeszcze nigdy nie była tak prosta! Jakie są zalety hydrożelu i dlaczego warto go stosować?

Share
Hydrożel ogrodniczy
Hydrożel ogrodniczyŹródło: materiały partnera
d1rhd2n

Czym jest hydrożel? Zalety hydrożelu ogrodniczego

Hydrożel to nierozpuszczalne w wodzie polimery, które charakteryzują się zdolnością pochłaniania oraz przetrzymywania dużych ilości wilgoci pochodzącej z podlewania bądź opadów.

Hydrożel wymieszany z glebą poprawia jej jakość, utrzymuje odpowiedni poziom nawodnienia, zapobiega utracie zawartych w podłożu nawozów oraz składników odżywczych. Co więcej, wspomaga wzrost systemu korzeniowego oraz całej rośliny, chroniąc jednocześnie przed więdnięciem, nadmiernym przesuszeniem lub gniciem. Dzięki zmienności swojej struktury podczas pochłaniania i oddawania wody, hydrożel poprawia jakość oraz pulchność gleby.

d1rhd2n

Hydrożel to środek uniwersalny. Doskonale sprawdzi się zarówno w domu, dodany do kwiatów doniczkowych, ale będzie również pomocny w pielęgnacji roślin na tarasie lub w ogrodzie, do wszelkich krzewów, a nawet trawnika. Z racji tego, że jest to produkt organiczny, może być stosowany w sadach oraz ogródkach warzywnych.

Wyjątkową zaletą hydrożelu jest więc to, że nie pozwala on, aby w glebie znalazło się zbyt dużo wody, więc skutecznie chroni rośliny przed gniciem. Ponadto, dzięki swoim właściwościom absorbującym zapewnia stopniowe uwalnianie wody oraz wszelkich pochłoniętych substancji odżywczych do gleby, co sprawia, że nie musimy martwić się potrzebą częstego podlewania kwiatów.

Hydrożel ogrodniczy materiały partnera
Hydrożel ogrodniczyŹródło: materiały partnera

Jak stosować hydrożel ogrodniczy?

Najczęściej dostępne na rynku formy hydrożelu to proszek oraz granulat. Niektóre z nich posiadają już nawóz, w konsekwencji czego zaczynają uwalniać do gleby substancje pokarmowe bezpośrednio po zastosowaniu. Hydrożele różnią się między sobą poziomem chłonności wody, dlatego przed zakupem produktu powinniśmy dokładnie zapoznać się z jego właściwościami oraz dobrać go odpowiednio do podłoża, w jakim planujemy go zastosować. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się on na glebach lekkich i dobrze przepuszczalnych.

d1rhd2n

Aby rozpocząć stosowanie hydrożelu, należy wymieszać jego odpowiednią dawkę (zgodną z zaleceniami producenta) z podłożem, na którym będzie on użytkowany, tak, aby znalazł się na poziomie systemu korzeniowego rośliny. W pierwszych dniach koniecznym jest regularne oraz obfite podlewanie rośliny, aby hydrożel mógł zmagazynować jej nadmiar. Następnie wystarczy kontrolować stan gleby, w celu uniknięcia nadmiernego przesuszenia.

Uwaga: Nie należy sypać hydrożelu na powierzchni gleby, ponieważ roślina nie będzie mogła pobrać zawartych w nim substancji!

Warto podkreślić, iż hydrożel jest całkowicie bezpieczny dla środowiska, a po okresie ok. 5 lat ulega rozkładowi, nie powodując żadnych szkód dla rośliny. Należy więc pamiętać, że po tym okresie niezbędna jest ponowna aplikacja hydrożelu, by dalej cieszyć się jego właściwościami.

Gdzie kupić hydrożel?

Hydrożel bez problemu znajdziesz w sklepach ogrodniczych, budowlanych, a także w Internecie, gdzie z łatwością porównasz jego wszelkie rodzaje i ceny.

d1rhd2n

Dobrym wyborem będzie TerraCottem marki Target. Zawiera on nie tylko sam hydrożel, ale także nawóz, materiał nośnikowy oraz lawę wulkaniczną. Zatem oprócz magazynowania wody przedłuża on również kwitnienie roślin oraz wzbogaca glebę o niezbędne składniki odżywcze. Doskonale sprawdzi się zarówno w uprawie roślin kwitnących, domowych i balkonowych, jak również przy sadzeniu drzew i krzewów a nawet do zakładania trawnika.

Hydrożel jest więc doskonałym rozwiązaniem, jeżeli planujesz urlop, ale nie tylko, ponieważ zadba o właściwy poziom nawilżenia podłoża w czasie okresowej suszy. Co więcej, będzie pomocny w codziennym użytkowaniu, umożliwiając rzadsze podlewanie kwiatów. Oprócz tego wspiera piękny wygląd rośliny oraz jej wzrost i rozwój, zapewniając stały i równomierny dostęp do wody oraz substancji odżywczych.

Artykuł sponsorowany
d1rhd2n

Podziel się opinią

Share
d1rhd2n
d1rhd2n