Trwa ładowanie...
d1o7b93
Artykuł sponsorowany

Wypoczynek w towarzystwie kultury

Corocznie tysiące naszych rodaków decyduje się na wypoczynek w polskich uzdrowiskach. Ich lecznicze właściwości znane są od setek lat. Okazuje się jednak, że obecnie mają one do zaoferowania coś więcej niż regenerację naszego ciała. Wbrew pozorom coraz więcej uzdrowisk zaskakuje coraz to bogatszą ofertą wydarzeń kulturalnych.
Share
Wypoczynek w towarzystwie kultury
Wypoczynek w towarzystwie kulturyŹródło: materiały partnera
d1o7b93

Ciechocinek – miasto festiwali

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Poza walorami przyrodniczymi i zdrowotnymi, kurort ma do zaoferowania również wiele innych atrakcji. Od kilku lat organizowane są tam parady majowe, które rozpoczynają sezon kuracyjny w uzdrowisku. Paradę kończy Piknik Majowy, organizowany pod tężniami. Od tego momentu, aż do końca sezonu odbywają się tam również co tydzień liczne koncerty i wernisaże.

d1o7b93

W czerwcu z myślą o niepełnoprawnych, miasto zaprasza na „Impresje Artystyczne”, a we wrześniu na Festiwal Blues bez Barier. Ponadto kurort wspiera cykle imprez folklorystycznych, m.in. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów oraz Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej. Coś dla siebie znajdą także fani muzyki klasycznej. Na Wielkiej Gali Tenorów spotkamy najwybitniejszych solistów z akompaniamentem orkiestry symfonicznej, a wszystko pod dyrekcja znakomitego Dariusza Stachury. Ponadto miasto zaprasza do udziału w corocznym Festiwalu Operowo-Operetkowym oraz organizowanych w Parku Zdrojowym koncertach lokalnej orkiestry.

Kudowa-Zdrój - architektura, muzyka i film

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Piękne widoki oraz zabiegi dla kuracjuszy - to tylko nieliczne atrakcje, jakie kurort przygotował dla odwiedzających. Do przyjazdu zachęcają liczne zabytki, takie jak: Kaplica Czaszek, Szlak Ginących Zawodów, Muzeum Zabawek. Na uwagę zasługuje 110-cio letnia willa, znana pod nazwą Pensjonat Akacja. Willa przeszła modernizację i generalny remont, ale zachowała się jej secesyjna dusza oraz zabytkowe ozdobne elementy z epoki.

d1o7b93

Uzdrowisko zyskało sławę również dzięki sierpniowemu Festiwalowi Moniuszkowskiemu. Organizowany od ponad 50 lat, przyciąga gości z całego świata. Dla wielbicieli festiwali muzycznych poleca się również wydarzenia takie jak: Kudowska Majówka, Dni Kudowy, Polsko-Czeskie Dni Morza, Festiwal Gęsiny czy Święto Ziemniaka. Latem organizowane są również Kudowskie Lato Filmowe i Festiwal CZ-PL im. Pawła Królikowskiego.

Augustów - dzieło wielkiego króla

Tętniący życiem Kanał Augustowski to nie tylko szlak wodny. Historię tego niezwykłego miejsca można poznać w pobliskim Muzeum Historii Kanału Augustowskiego, które mieści się w budynku z XIX w. Równie historyczne znaczenie posiada położony w centrum - Rynek Zygmunta Augusta. Otoczony zabytkowymi kamienicami, skrywa w sobie obiekty poświęcone założycielowi miasta. Poza zabytkami, Uzdrowisko Augustów ujmuje szerokim wachlarzem imprez. Tegoroczny kalendarz augustowskich wydarzeń wyglądał jednak nieco inaczej. Duże imprezy, takie jak Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym, odbyły się w innej formie - online. Tradycyjnie, w mniejszych grupach odbywały się, koncerty na statku Żeglugi Augustowskiej oraz seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kinochłon”. To tylko nieliczne z organizowanych przez miasto wydarzeń.

Uzdrowisko Augustów oferuje najwyższej klasy wypoczynek, wciąż rozbudowując swoją ofertę kierowaną do kuracjuszy i turystów. Biorąc udział w konkursie możesz wygrać pobyt w "Sanatorium Uzdrowiskowym Augustów". Bogaty wachlarz usług, czyste powietrze, sosnowe lasy okalające budynek oraz bliskość jeziora Necko, to główne atuty tego miejsca.

d1o7b93

Szczawnica - folklor, owce i muzyka

Jedną z głównych atrakcji kurortu jest słynny Jesienny Redyk, który odbywa się w połowie października. W trakcie tego wydarzenia w mieście można spotkać nie tylko owce, ale i miejscowych poprzebieranych w regionalne stroje. Nie jest to jednak jedyny festiwal folkloru w uzdrowisku. Za największe wydarzenia uważa się przypadające w lipcu - Lato Pienińskie. Poza festiwalami, miasto zachęca przyjezdnych atrakcjami takimi jak: Muzeum Historii Uzdrowiska. W Muzycznej Owczarni odbywają się koncerty rockowe, bluesowe, jazzowe, country i inne, znanych i popularnych wykonawców polskich i zagranicznych, między innymi częste koncerty światowej sławy skrzypka Nigela Kennedy'ego - honorowego obywatela Szczawnicy.

Cieplice - gratka dla fanów muzeów

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Autor: VentoStudio

d1o7b93

Kurort urzeka turystów nie tylko sztuką. Poza licznymi spektaklami teatralnymi, koncertami oraz kabaretami, warto wybrać się do Parku Zdrojowego, na terenie którego znajduje się zabytkowa muszla koncertowa. Miejscowość kusi również bogatą wystawą muszli, ryb, gadów, itp., które można zobaczyć w tamtejszym Muzeum Przyrodniczym.

Kołobrzeg - plaża i muzyka

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Miasto ma wiele do zaoferowania. Od zabytków i muzeów, aż po morze i lecznicze solanki. Uwodzi pięknymi szlakami rowerowymi, a przede wszystkim organizowanymi eventami. To właśnie w tym miejscu odbywa się latem ogromna ilość wydarzeń muzycznych, kabaretów, pokazów filmowych. W Miejskiej Bibliotece Publicznej można odnaleźć bogate zbiory Gala Anonima, a w Oceanarium - nacieszyć oczy widokiem ciekawych okazów morskich, Imprezy cykliczne odbywają się niemalże przez cały rok. Kołobrzeg znany jest z organizowania wydarzeń takich jak regaty, pikniki wojskowe, ale najczęściej kojarzy się z lipcowym Sunrise Festival.

Bogata oferta kulturalna uzdrowisk, pielęgnowanie tradycji regionalnych i wyjątkowe kalendarze imprez w kurortach przyciągają do zdrojowisk coraz więcej turystów. Kalendarz imprez kulturalnych uzdrowisk dostępny jest na stronie www.sgurp.pl

d1o7b93

Podziel się opinią

Share
d1o7b93
d1o7b93