WP Turystyka

  
Polecane
Tematy

Wyprawa - nowa książka Marka Kamińskiego

Już 29 czerwca w księgarniach ukaże się kolejna ksiąska Marka Kamińskiego WYPRAWA. „Wyprawa”, jest poradnikiem życiowym, opowiada o tym jak zdobywać własne bieguny, nie tylko te geograficzne, ale również te codzienne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyprawa - nowa książka Marka Kamińskiego

“Mamy w sobie cały wachlarz możliwości, spotykamy się z różnymi wzorami, które prowadzą nas w różnych kierunkach. Jak odnaleźć najwłaściwszy kierunek, trafić na swoją Północ, odkryć ją tak jak zrobiłem to ja? Myślę, że kiedy natrafiamy w naszych poszukiwaniach na prawdziwy, własny kierunek świata, on da nam to poczucie harmonii, coś, czego na ogół szukamy w życiu podświadomie, nie zdając sobie z tego sprawy. Możemy to nazwać jakkolwiek: poczuciem spełnienia, harmonii, szczęścia. W życiu doświadczamy szczęścia tylko w pewnych momentach. Udało nam się coś zrobić, ominęło nas coś złego albo spotkało nas coś wyjątkowo dobrego – w takich chwilach jesteśmy szczęśliwi. Dostrzegamy je, gdy jesteśmy uważni i wsłuchujemy się w samych siebie. Dlatego ważne jest nie tylko obserwowanie świata zewnętrznego, ale także zrozumienie, że jesteśmy częścią tego świata i należy poznać samego siebie, aby być szczęśliwym.” Marek Kamiński

MAREK KAMINSKI „WYPRAWA” – odkryj swoje możliwości

Już 29 czerwca w księgarniach ukaże się kolejna ksiąska Marka Kamińskiego WYPRAWA. „Wyprawa”, jest poradnikiem życiowym, opowiada o tym jak zdobywać własne bieguny, nie tylko te geograficzne, ale również te codzienne.

Marek Kamiński, próbuje w niej ukazać drogę do własnego wnętrza, opisując podróże do najbardziej odludnych miejsc
naszego globu. Wyprawa jest drogowskazem – jak nie czuć się samotnie wśród ludzi, którzy nas otaczają, i jak nadać sens
życiu, które czasami ten sens traci. Marek Kamiński wędruje w głąb siebie, dzieli się swoimi doświadczeniem. Pokazuje jak być w harmonii ze sobą i światem, jak podążać za swoim przeznaczeniem nawet, jeżeli droga jest trudna i wymaga pokonania samego siebie oraz ograniczeń, które narzuca nam świat.

Podróżując przez życie, odkrył, że bardzo ważne jest docieranie w głąb, pod powierzchnie, i zbadanie tego, co kryje się za oczywistymi prawdami i schematami. W życiu podróżnika, często okazywało się, że te schematy są zwykle przesądami a nie prawdami, które obowiązują. Często prawda polega na przeciwstawianiu się schematom. Marek Kamiński twierdzi, że zmiana swojego życia wiąże się często z ryzykiem, problemami, z pokonywaniem trudności, ale jeszcze bardziej ryzykowne jest nie podjęcie próby podążania za marzeniami.

Wyprawa jest książką o podróżowaniu przez życie. Warto się na tę wyprawę zabrać razem z Markiem Kaminskim!!!

OSOBY POLECAJACE KSIĄŻKE

"Marek Kamiński to podróżnik, który dotarł do krainy Zen. To kraina, gdzie człowiek mierzy się ze swoimi marzeniami."
Kora

„Droga to kurz, żwir i ubita glina, szare smugi we włosach. Droga to gwiezdnych szlaków klejnoty połączone kamieniem i piórka pragnień ze skrzydeł Pegazów" tak pisał o drodze Karel Kryl, wspaniały czeski pieśniarz. Marek Kamiński w swojej książce Wyprawa zabiera nas w drogę pełną jego osobistych głębokich przemyśleń, doświadczeń, rad, życiowych drogowskazów autora. Książka uwalnia w nas wolę do działania, dodaje otuchy, odrywa od codzienności. Marek - odkrywca, podróżnik, filozof, biznesmen, społecznik, niespokojny człowiek Renesansu pisze, że nigdy nie jest za późno, by ruszyć na swoją upragnioną wyprawę.
Andrzej Jacaszek Harward Business Review Polska

To jest ważna książka, i nie tylko dlatego, że Marek przypomina, iż podróżowanie to nie tyle sprawa geografii, ile stan umysłu. Bo przecież życie jest podróżą. I to od nas zależy, jak ta podróż będzie wyglądała. Marek pokazuje, jak wyciągać wnioski z życia, jak przetrawić doświadczenia i jak, wykorzystując te wszystkie narzędzia, osiągnąć cel. Zmusza nas do zadawania sobie pytań. Prostych. Dziecinnych. I niesamowicie istotnych. Takich samych, jakie on sam sobie zadał. I czasami prostota tych pytań wkurza… :)
Edi Pyrek

Marek jest dla mnie nie tylko wzorem eksploratora, ale przede wszystkim – człowieka, który poprzez podróże stale się rozwija, zmienia, zaskakuje kreatywnością w stawianiu sobie kolejnych – zdawałoby się nieosiągalnych – celów. Książka ta odpowiada na pytanie, jak będąc samemu w drodze nie czuć się samotnym, bo wszyscy jesteśmy po prostu częścią Świata. Polecam! Także, jako inspirację.
Martyna Wojciechowska

O autorze:

Marek Kamiński, podróżnik, polarnik, przedsiębiorca. Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy. Uczestniczył w wielu wyprawach na Antarktydę, Grenlandie, dwa razy przepłynął jachtem Ocean Atlantycki, przeszedł Pustynie Gibsona, w 2004 roku dotarł na obydwa bieguny z niepełnosprawnym chłopcem – Jaśkiem Melą.

Urodził się 24 marca w 1964 Gdańsku. Studiował filozofię i fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentem Programu AMP (Advanced Management Program) IESE Business School (Barcelona). Ekspert w dziedzinie motywacji i przywództwa. Założyciel Instytutu Marka Kamińskiego – firmy szkoleniowej, oraz właściciel Inveny SA, wiodącej firmy z branży grzewczej i sanitarnej. Założył również Fundację Marka Kamińskiego zajmująca się realizowaniem dużych projektów społecznych, skierowanych do wybranych grup osób, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Fundacja prowadzi biuro podróży „Dotykanie Świata”, organizujące wyprawy w nieznane zakątki świata oraz wyprawy typu incentive travel.

Laureat wielu nagród: za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie; Explorer 2000; Super Kolos 2004; polskiej edycji konkursu „World Young Business Achiever”; wpis do księgi Guinnessa; Ambasador Hansa Christiana Andersena. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Ministra Sportu, Medalem Św. Wojciecha. Laureatem nagród jest również firma Invena SA.

Marek Kamiński jest autorem książek „Moje Bieguny. Dzienniki z wypraw 1990–1998”, „Razem na Bieguny”, wywiadu rzeka: „Dotykanie świata” oraz książki dla dzieci „Marek –chłopiec, który miał marzenia”.

Należy do „Klubu Odkrywcy Dobra”. Kolejne lata poświeci realizacji projektu „Biegun”, który składa się z książki, filmu oraz projektów, które będą nową jakością w dziedzinie samorozwoju, motywacji i osiągania celów.

Więcej na www.bieguny.pl
Mieszka w Gdyni z żoną Katarzyna, córką Polą, synkiem Kayem.
Prowadzi blog na www.marekkaminski.com

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.