Trwa ładowanie...
19-06-2015 10:25

Z Warszawy bezpośrednio do Tokio - LOT ogłosił nowe połączenie

LOT będzie latał z Warszawy na lotnisko Tokio Narita już od 13 stycznia. To pierwsze bezpośrednie połączenie z Polski i Europy Środkowo – Wschodniej do stolicy Japonii i pierwsza trasa dalekiego zasięgu, która wystartuje tuż po formalnym zakończeniu procesu restrukturyzacji LOT-u, czyli już w 2016 roku. Rejsy Boeingami 787 Dreamliner będą realizowane trzy razy w tygodniu. Bilety są już w sprzedaży.

Z Warszawy bezpośrednio do Tokio - LOT ogłosił nowe połączenieŹródło: Luciano Mortula / Shutterstock.com
d2wfp47
d2wfp47

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Tokio *zapewni pasażerom z Polski oraz innych krajów regionu najwygodniejszą i najbardziej efektywną podróż na tej trasie. Rejs w jedną stronę potrwa około 10 godzin. Połączenie będzie obsługiwane najnowocześniejszymi samolotami świata – *Boeingami 787 Dreamliner w konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.

Wyloty do Tokio będą się odbywały w środy, piątki i niedziele, natomiast rejsy powrotne do Warszawy będą startowały z lotniska *Narita *w czwartki, niedziele i poniedziałki według następującego rozkładu:

Od stycznia do końca marca (sezon zimowy):
WAW-NRT LO79 15:00-09:20+1
NRT-WAW LO80 11:05-14:40

Od końca marca do końca października (sezon letni):
WAW – NRT LO 079 15:20 – 08:45+1
NRT – WAW LO 080 10:15 – 14:25

d2wfp47

Specjalnie dla klientów z Azji LOT wprowadzi między innymi japońskie dania do menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej znajdą się japońskie filmy, seriale i muzyka. Cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny w japońskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po japońsku.

Tokio to dla LOT naturalny kierunek, za którym przemawiają dane ekonomiczne. Rocznie z Polski do Japonii podróżuje około 23 tysięcy osób, z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej 136 tysięcy. Co roku z Japonii do Polski przylatuje natomiast aż 41 tysięcy osób, a do Europy Środkowo-Wschodniej 245 tysięcy. Prognozy mówią o co najmniej 2 procentowym wzroście rok do roku, w kolejnych latach.

Wśród przyszłych pasażerów LOT-u znajdą się zarówno turyści, jak i duża liczba biznesmenów. W Polsce funkcjonuje około 300 japońskich firm, z czego 80 ma nad Wisłą swoje linie produkcyjne. Znacząca jest też wartość wymiany handlowej. Tylko w ubiegłym roku z Polski do Japonii wyeksportowano towary o wartości 770 mln euro, z Japonii do Polski ponad 1,2 mld euro.

Jednym z największych atutów połączenia LOT-u do Tokio będzie maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tak zwanej Nowej Europy. Przesiadki w Warszawie będą o wiele bardziej komfortowe niż te oferowane przez większe porty przesiadkowe.

d2wfp47

Rejsy między Warszawą a Tokio rozpoczną się więc z początkiem roku 2016. Inauguracyjny rejs jest zaplanowany na 13 stycznia 2016 roku. Połączenie do Tokio będzie drugą po Pekinie trasą azjatycką w regularnej siatce LOT-u.

Bilety są już w sprzedaży. Ceny na rejsy z Warszawy do Tokio zaczynają się od 2164 PLN. Już wkrótce LOT ogłosi kolejne nowe połączenia – w tym kolejne trasy dalekiego zasięgu i trasy europejskie. Wszystkie nowe rejsy również wystartują w 2016 roku.

d2wfp47
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wfp47