Trwa ładowanie...
24-11-2015 11:34

Z Warszawy polecimy bezpośrednio do Luksemburga

Luksemburg to kolejne miasto na mapie nowych połączeń LOT-u i jedyne bezpośrednie połączenie z Warszawy na tej trasie. Dzięki dogodnemu rozkładowi, LOT zapewni też najkrótszą podróż między Luksemburgiem a kilkunastoma miastami w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, z jedną, wygodną przesiadką w Warszawie.

Share
Z Warszawy polecimy bezpośrednio do LuksemburgaŹródło: © sabino.parente - Fotolia.com
d4cdnqs

LOT oferuje jedyne bezpośrednie połączenie między Warszawą a Luksemburgiem, co dla pasażerów oznacza koniec męczących przesiadek na dużych, zatłoczonych, europejskich lotniskach. Rejsy wystartują już 1 marca i będą odbywać się 6 razy w tygodniu.

„Do tej pory podróż do Luksemburga wymusza na pasażerach przesiadki w ogromnych, europejskich portach lotniczych i trwa co najmniej w sumie ponad 4 godziny. Wybór LOT-u oznacza o połowę krótszą podróż, ponieważ rejs na tej trasie to tylko dwie godziny spędzone w powietrzu” – mówi Marcin Celejewski, p.o. Prezesa LOT-u.

Otwarcie połączenia do Luksemburga to udogodnienie nie tylko dla pasażerów z Warszawy, ale również innych miast w Polsce, w tym Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Poznania, Wrocławia i Katowic. Dzięki zminimalizowanemu do zaledwie 45 minut czasowi przesiadek w hubie LOT-u w Warszawie, również pasażerowie podróżujący z Połągi, Koszyc, Wilna, Bukaresztu czy Sofii dolecą do Luksemburga w najszybszy i najwygodniejszy sposób.

d4cdnqs

Wraz z otwarciem bezpośredniego połączenia między Luksemburgiem i Warszawą LOT rozwija współpracę z linią Luxair. Przewoźnik będzie oferował połączenia do i z Warszawy wykonywane przez LOT. W ciągu ostatnich 8 lat linie oferowały swoim pasażerom możliwość podróży między tymi miastami jedynie z przesiadką w jednym z dużych, europejskich portów lotniczych. Od teraz LOT we współpracy z Luxair będzie oferował bezpośrednie połączenie. Dzięki wspólnemu programowi lojalnościowemu, pasażerowie obu linii będą mogli również zbierać mile i wymieniać je na darmowe bilety.

Połączenie do Luksemburga realizowane będzie przez cały rok komfortowymi samolotami Embraer 170 i 175, uwielbianymi przez pasażerów ze względu na przestronną kabinę i brak środkowego miejsca. Od poniedziałku do czwartku wyloty z Warszawy odbywać się będą o godz. 07:30, a przyloty do Luksemburga o 09:30. Z kolei samoloty na trasie Luksemburg – Warszawa startować będą o godzinie 10:10, a lądować o 12:05. W piątki i niedziele, samoloty z Warszawy startować będą o 14:30, a z powrotem do Luksemburga o 17:05. Taki rozkład to rozwiązanie na weekendowy odpoczynek w Luksemburgu.

Luksemburg będzie jednym z pierwszych z destynacji, które zostaną otwarte przez LOT po formalnym zakończeniu udanego procesu restrukturyzacji. Wraz z Luksemburgiem LOT uruchomi kilka innych ciekawych tras, w tym do Tokio, Seulu, Barcelony, Zurychu, Wenecji, Aten, Nicei, Bejrutu, Lublany, Połągi, Koszyc, Charkowa i Kluż-Napoki.

informacja prasowa LOT/ ik

d4cdnqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cdnqs