Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
08-09-2014 11:09

Zakopane - otwarcie Biura Przewodników Wysokogórskich SALEWA

5 września, podczas 10. Przeglądu Filmów Górskich w Zakopanem miało miejsce oficjalne otwarcie Biura Przewodników Wysokogórskich SALEWA. Przygotowywany od dawna, niezwykły projekt rusza ze zdwojoną siłą, by wprowadzić wszystkich chętnych w świat gór i wspinania.

Zakopane - otwarcie Biura Przewodników Wysokogórskich SALEWAŹródło: © wiktor bubniak - Fotolia.com
d3zir4x
d3zir4x

Po wielu przygotowaniach, pomysł, który narodził się ponad rok temu, doczekał się realizacji. To wyjątkowa propozycja skierowana do wszystkich miłośników natury i pionowego świata, od początkujących amatorów po zaawansowanych turystów, narciarzy i wspinaczy.

- Pragniemy zaoferować naszym klientom coś więcej niż najwyższej jakości odzież i sprzęt outdoorowy – chcemy przybliżyć im piękno gór zarówno w wymiarze turystycznym, jak i sportowym oraz dać możliwość cieszenia się nim o każdej porze roku, w każdych warunkach i bez względu na stopień zaawansowania. Nieocenioną pomocą są tu właśnie przewodnicy IVBV - powiedział Jacek Grzędzielski, z SALEWA Polska.

Przewodnicy IVBV to elitarna międzynarodowa grupa pasjonatów gór posiadających uprawnienia Międzynarodowej Federacji Związków Przewodnickich. W Polsce może się nimi pochwalić zaledwie trzydziestu dwóch przewodników. Z firmą od wielu lat związani są Mieczysław Ziach, Grzegorz Bargiel, Ryszard Gajewski i Maciej Pawlikowski. Dorobek każdego z nich mówi sam za siebie – składają się na niego długi wykaz ekstremalnych zjazdów narciarskich, zdobytych szczytów, poprowadzonych lub wytyczonych dróg wspinaczkowych czy odbytych wyjazdów skitourowych. Jest też druga, może i ważniejsza, a na pewno dłuższa lista - wracających co roku, zadowolonych gości, ich rozwiniętych umiejętności, nawiązanych przyjaźni oraz spełnionych marzeń i aspiracji sportowych.

Dlaczego warto skorzystać z usług przewodnika?
Jest to gwarancja doświadczenia gór w całej okazałości, a składa się na to szereg istotnych czynników: od indywidualnego podejścia do klienta i jego możliwości oraz pomocy w dobraniu odpowiedniego celu poprzez wspieranie go podczas wyprawy przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa, na pomocy w rozwoju technicznym, fizycznym i psychicznym oraz aspekcie informacyjno-edukacyjnym kończąc. Licencja IVBV to zatem znacznie więcej niż papier - to symbol wysokich kwalifikacji i jednocześnie wszechstronności; umiejętności sportowych, technicznych, jak i interpersonalnych; zdobywanego latami doświadczenia oraz bezcennej wiedzy z zakresu historii, geologii, biologii, kartografii, topografii czy meteorologii; to symbol profesjonalizmu i przede wszystkim zaufania, jakim można obdarzyć jej właściciela. Dlatego też jest ona uznawana obecnie w ponad dwudziestu krajach świata - od Peru, Argentyny i Kanady, przez kraje alpejskie aż do Słowenii i Słowacji.

d3zir4x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zir4x