Trwa ładowanie...

Zimowy urlop w Górnej Austrii

Szybki i łatwy dojazd z Polski, infrastruktura doskonale odpowiadająca wymaganiom stawianym przez rodziny oraz znakomity stosunek ceny do jakości oferowanych usług: oto zimowe wakacje w Górnej Austrii. Mimo tych zalet region wciąż nie jest popularny wśród Polaków.
Share
Zimowy urlop w Górnej Austrii
Fot: nikolpetr - Shutterstock
d3aoq8i

Szybki i łatwy dojazd

Górna Austria to pierwszy alpejski region narciarski Austrii w drodze z Polski. Narciarze mają do wyboru 205 perfekcyjnie przygotowanych tras. Wśród nich znaleźć można trasy Pucharu Świata, wysokoalpejskie tereny do jazdy freeride'owej oraz stoki przyjazne rodzinom. To właśnie na nich dzieci oraz rodziny poznają tajniki szusowania w szkółkach narciarskich lub u prywatnego instruktora. Zmęczonych narciarzy ugoszczą tradycyjne chaty, w których serwowane są gorące omlety cesarskie (Kaiserschmarrn) lub pożywne knedle występujące w wielu odmianach.

Siedem ośrodków narciarskich w pobliżu

W regionie Salzkammergut rodziny mile spędzą czas w największym ośrodku narciarskim Górnej Austrii, którym jest Dachstein West. Największy na świecie portal testujący usługi narciarskie Skiresort.de przyznał temu regionowi najwyższy wyniki w kategoriach „Najlepszy dla rodzin” oraz „Restauracje i chaty górskie”. Idealnym wyborem dla początkujących oraz dzieci będzie płaskowyż Feuerkogel. Doświadczeni narciarze zamienią się w wysokoalpejskim terenie położonym przy Dachstein Krippenstein w zapalonych freeriderów. Z kolei Kasberg, znajdujący się w miejscowości Grünau w dolinie Almtal, czeka na narciarzy rekreacyjnych. Ośrodek jest lubiany ze względu na zróżnicowane trasy, tradycyjne oraz z leżakami z widokiem.

d3aoq8i

Aktywnie sportowo na trasie Pucharu Świata lub z rodziną

W wypoczynkowym regionie Pyhrn-Priel w miejscowości Hinterstoder narciarze ze sportowym zacięciem mogą sprawdzić się na trasie Pucharu Świata Hannes Trinkl. 27 i 28 lutego 2016 odbędą się tu zawody Pucharu Świata FIS. Region Wurzeralm zachwyca swoimi słonecznymi i długimi stokami zjazdowymi. Ośrodek narciarski Hochficht w Mühlviertel pozwala na idealne połączenie przyjemności szusowania z niezapomnianymi doznaniami. Nowa Hochficht Arena oferuje infrastrukturę doskonale dopasowaną do wymagań rodzin.

W ciągu dnia sport, a wieczorem relaks

Po aktywnie spędzonym dniu w regionie na urlopowiczów czekają sauny, łaźnie parowe lub masaże. Hotele uzdrowiskowe oraz ośrodki rodzinne oferują doskonałe warunki do ładowania swoich akumulatorów i relaksu. Regionalne restauracje rozpieszczają urlopowiczów serwowanymi specjałami. Gospodarze udzielający ciekawych wskazówek na temat okolicy przyczynią się do udanego pobytu zimowego.

Hallstatt, fot. Pawel Kazmierczak - Shutterstock
Hallstatt, fot. Pawel Kazmierczak - Shutterstock

Magiczne miasteczko Hallstatt

Jeśli zapragniemy przerwy od szaleństw na białym puchu, także nie będziemy się nudzić. Punktem obowiązkowym podczas pobytu w Górnej Austrii jest wizyta w Hallstatt. To nazwa zarówno jeziora, jak i malowniczo położonej nad jego brzegami miejscowości w Alpach Salzburskich. Wraz z całym regionem Salzkammergut znajduje się na liście UNESCO. Poza pięknymi widokami miasteczko ma do zaoferowania cmentarz z epoki żelaza (800 r. p.n.e.) oraz kopalnię soli z epoki brązu, w której w 1734 roku znaleziono zakonserwowane w soli zwłoki prehistorycznego górnika.

Salzburg, fot. canadastock - Shutterstock
Salzburg, fot. canadastock - Shutterstock

Salzburg - jedno z najpiękniejszych miast Europy

Podczas urlopu w Górnej Austrii warto wybrać się także do Salzburga (z Hallstatt ok. 70 km). Jedno z najpiękniejszych miast Europy to przede wszystkim miejsce o bogatej tradycji kultury i sztuki. Zamieszkuje je niespełna 150 tys. mieszkańców, a mimo to odbywa się tu każdego roku aż 4 tys. imprez kulturalnych. Jego starówkę zdobi 20 barokowych kościołów. Uwagę przyciągają twierdza Hohensalzburg, barokowe kopuły i wieże katedry oraz kościół franciszkanów i uniwersytecki. W dali majaczy masyw owianej legendami góry Untersberg.

austria.info, WP /ik

d3aoq8i

Podziel się opinią

Share
d3aoq8i
d3aoq8i