Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
27-01-2011 16:08

Zimowy Zjazd Czarownic

Kalendarz zimowych wydarzeń w Świętokrzyskim z roku na rok wzbogacany jest o nowe atrakcje. Tegoroczna impreza z nartami i czarownicami to propozycja dla całych rodzin wypoczywających w Górach Świętokrzyskich. W dniach 12 – 13 lutego na stokach Niestachów oraz Kielce – Stadion na Zimowym Zjeździe Czarownic spotkają się wiedźmy z całego kraju. To doskonała okazja, aby stać się uczestnikiem niecodziennego wydarzenia.

Zimowy Zjazd CzarownicFot: materiały prasowe Planet PR
d1wox38

Dwudniowa impreza to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych szaleństw na śniegu. Organizowana po raz pierwszy ma szansę trafić w gust całych rodzin. Może dlatego, że nie jest to tylko spotkanie znawczyń magii i czarów, dla którego tłem są zaśnieżone Góry Świętokrzyskie. W tę przepiękną scenerię doskonale wpisuje się program. Łączy on w sobie i zabawę i chęć pokazania tego, co świętokrzyskie ma najcenniejsze: tradycję i historię nierozerwalnie związaną z magią i tajemnicą – mówi Małgorzata Wilk-Grzywna - dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. A kto, jak nie dzieci i ich rodzice są najlepszym odbiorca tego typu atrakcji? Zwłaszcza, że mają one miejsce w województwie pretendującym do miana Województwa Dzieci – dodaje.

I tak 12 lutego, w godzinach 10 - 16 na stoku w Niestachowie odbędą się Zawody Baby Jagi. O jej puchar walczyć mogą wszyscy miłośników sportów zimowych, ale niekoniecznie w tradycyjnym wydaniu. Wystarczy dokonać zapisu w biurze zawodów, czynnym od godz. 10.30. Zarówno dorośli jak i dzieci zmierzą się w konkurencji „zjazd na byle czym”. Może być to miotła, kocioł, czy nawet czarny kot. Wszystko zależy od kreatywności startujących zawodników. Kolejne konkurencje, jak m.in.: zjazd na miotle, wykonanie najbardziej spektakularnego skoku w zaspę, rywalizacja na pięcioosobowych nartach złej mocy wyłonią zwycięzców.

13 luty - dzień drugi imprezy to spotkanie ze świętokrzyskimi legendami i wierzeniami. Na stoku Stadion w Kielcach rozegrana zostanie interaktywna zabawa Zaczarowany Las. Aby wziąć w niej udział wystarczy dokonać zapisu w dostępnym na stoku biurze zawodów, które w tym dniu czynne będzie w godz. 12.00 – 12.30. Cała gra odbywa się na wyznaczonym terenie według przygotowanego scenariusza. Wszyscy uczestnicy, podzieleni na drużyny, prowadzeni przez napotkanego wędrowca, przeniosą się do tajemniczego lasu. Zadaniem uczestników jest zebranie jak największej liczby punktów, które po podliczeniu dadzą ostateczny wynik decydujący o zwycięstwie danej drużyny.

Impreza: Zimowy Zjazd Czarownic * 12.02.2011r., start godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 16.00 - Niestachów

  • 13.02.2011 godz. start godz. 12.00, zakończenie ok. godz. 16.00 - Stadion Kielce
d1wox38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wox38