Trwa ładowanie...
d10c2sa
narty
15-10-2009 11:57

Akcja "Podziel się nartami"

Akcję "Podziel się nartami" rozpoczął w środę luterański ksiądz Jan Byrt ze Szczyrku w Beskidach. Duchowny poinformował, że osoby, które będą tego potrzebowały, mogą już przyjść do szczyrkowskiej parafii ewangelickiej i zabrać narty.

Share
d10c2sa

"Narty wystawiamy przy parafii ewangelickiej w Szczyrku. Kilka par dostaliśmy w lecie. To one w środę poszły na pierwszy ogień. Mamy też na poczcie pierwszą paczkę z nartami z centralnej Polski. Wszystko przekażemy tym, którzy chcą w tym roku popróbować pojeździć na nartach" - powiedział kapłan.

Ksiądz zaznaczył, że narty nie są nowe, ale w dobrym stanie. "Wielu z nas ma starsze narty na strychach, w piwnicach. Trzymamy je jako rezerwę. Zachęcam jednak, by się nimi podzielić z sąsiadami, a jeśli nikogo takiego w otoczeniu nie mamy, to poprzez naszą parafię z potrzebującymi. Można się podzielić posiłkiem, można też nartami, prawda?" - powiedział ksiądz Byrt.

Jest on znany z niekonwencjonalnych pomysłów. M.in. rozdaje biblie oraz nalepki na samochody reklamujące wiarę w Boga. Niedawno zapowiedział stworzenie Europejskiego Ekumenicznego Szlaku Medytacji Biblijnej w Beskidzie Śląskim. Ma się on zaczynać od Białego Krzyża na przełęczy Salmopolskiej, gdzie znajdują się dwie kamienne tablice z 10 przykazaniami, a kończyć na Kotarzu przy Ołtarzu Europejskim, który też powstał z inicjatywy ks. Byrta.

d10c2sa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10c2sa
d10c2sa