Trwa ładowanie...
17-12-2012 15:29

Białka Tatrzańska: termalnie i narciarsko

Kilka dni pozostało do otwarcia pierwszego w Polsce hotelu termalno-narciarskiego. 21 grudnia w czterogwiazdkowym Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej pojawią się pierwsi goście.

Białka Tatrzańska: termalnie i narciarskoFot: www.termabania.pl
d2tri56
d2tri56

Trwają ostatnie przygotowania do otwarcia kolejnej inwestycji pilotowanej przez rodzinę Dziubasików – charyzmatycznych przedsiębiorców z Podhala.

Marka Bania dotychczas znana dzięki góralskiej rodzinie Dziubasików, do której należą m.in. ośrodek narciarski i pensjonat o tej nazwie, otwiera pierwszy w Białce Tatrzańskiej hotel okraszony czterema gwiazdkami. Przed nami ostatnie prace. Co prawda otwieramy hotel 21 grudnia, jednak mamy już komplet rezerwacji na okres świąteczny i Sylwestra. Mam nadzieję, że kolejne miesiące zimowe będą równie owocne.– mówi Stefan Stopa - dyrektor Hotelu Bania ** Thermal&Ski

Obecnie w Białce Tatrzańskiej można znaleźć wszystko, czego poszukują amatorzy zimowych sportów czy sympatycy wód termalnych. Hotel jest bowiem niemal przyklejony z jednej strony do kompleksu basenów termalnych, a z drugiej do stoków narciarskich. W otoczenie wpisuje się dzięki charakterystycznej góralskiej architekturze – spadzistym dachom, kamiennym filarom oraz drewnianym balkonom. Wśród użytych materiałów należy wymienić granit, bazalt i piaskowca oraz drewno świerkowe, jesion, sosnę i dąb.

d2tri56

Oprócz bliskości tego, co w Białce najważniejsze, czyli możliwości aktywnego wypoczynku, Hotel Bania to liczby. 400 miejsc noclegowych, 3 restauracje, 3 sale konferencyjno-szkoleniowe i 1 klub muzyczny, jedyny w okolicy. To również 150 pokoi, a w każdym z nich stylowe, ręcznie wykonane drewniane meble z typowymi dla Podhala motywami roślinnymi i geometrycznymi. „Ta inwestycja, jak i wszystkie inne nasze przedsięwzięcia to połączenie nowoczesności, wysokiej jakości materiałów oraz tradycji góralskiej. Wnętrza, które godzą funkcjonalność z komfortem w całości wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno.” – mówi Paweł Dziubasik – właściciel Hotelu Bania.

d2tri56
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tri56