Trwa ładowanie...
d3ejw8t
samochod
05-06-2007 12:52

Boże Ciało bez korków

Święto Bożego Ciała to czas refleksji, a przede wszystkim spotkań rodzinnych. Już za chwilę wielu z nas wyruszy do domów, co spowoduje wzmożony ruch drogowy w całym kraju. Nowa odsłona serwisu mapowego Targeo pozwoli dokładnie zaplanować wyjazd i uniknąć uciążliwych robót drogowych.

d3ejw8t
d3ejw8t

Święto Bożego Ciała to czas refleksji, a przede wszystkim spotkań rodzinnych. Już za chwilę wielu z nas wyruszy do domów, co spowoduje wzmożony ruch drogowy w całym kraju. Nowa odsłona serwisu mapowego *Targeo pozwoli dokładnie zaplanować wyjazd i uniknąć uciążliwych robót drogowych.*

Prawie każdy kierowca chciałby dostać się do celu jak najszybciej. Wiele osób wyruszy w rodzinne strony jeszcze w środę po pracy i niechybnie utknie w korkach spowodowanych remontami dróg. W rezultacie dotrą do celu później, zmęczeni i podenerwowani. Na szczęście jest Targeo.

Serwis dostępny pod adresem mapa.targeo.pl jako pierwszy w Polsce zaoferował unikalne połączenie dokładnej mapy Polski z aktualnymi informacjami o utrudnieniach na drogach. Po wyznaczeniu trasy Targeo pokaże występujące po drodze utrudnienia i jakie mogą z ich powodu wyniknąć opóźnienia w podróży. Takie informacje pozwolą odpowiednio zaplanować czas podróży i ewentualnie zmodyfikować trasę.

_ „Mapa Targeo łączy w sobie planowanie trasy z aktualną informacją o utrudnieniach drogowych, co stanowi całkowicie nową jakość wśród internetowych serwisów mapowych. Baza utrudnień obejmuje około 500 punktów ze szczegółowymi opisami i ponad 1000 kilometrów remontowanych dróg. Informacje są codziennie aktualizowane, a dzięki możliwości wyznaczania trasy przez wiele punktów, można poprawić swój plan podróży tak, aby ominąć największe remonty.” _ – mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo Sp. z o.o., współtwórcy platformy Targeo.

d3ejw8t

Targeo wykorzystuje bardzo dokładne mapy cyfrowe, te same, które doskonale sprawdzają się w systemie nawigacji satelitarnej AutoMapa. Dzięki temu serwis można także wykorzystać do planowania tras na weekendowe wycieczki rowerowe, również te po rzadziej uczęszczanych szlakach.

To nic nie kosztuje. Planując drogę do domu, można skorzystać z dostępnej bazy ponad 70 tysięcy punktów użyteczności publicznej (POI) oraz dodawać własne punkty. Punkty POI zostały pogrupowane w kilkudziesięciu kategoriach – hotele, restauracje, stacje benzynowe, autoserwisy, apteki, bankomaty i wiele innych. Dla planujących podróż samochodem szczególnie użyteczna będzie baza fotoradarów. To proste - wystarczy wybrać odpowiednią kategorię POI (np. fotoradary), przybliżyć wybrany fragment mapy, a Targeo pokaże punkty na trasie.

_ „Z precyzyjnej informacji o miejscach remontów dróg skorzystają też posiadacze urządzeń do nawigacji satelitarnej wyposażonych w AutoMapę. Mogą oni w miarę potrzeb uruchamiać funkcję automatycznego objazdu wskazanych odcinków, mając gwarancję, że wyjadą na drogę główną już za odcinkiem objętym utrudnieniem. Każdy kierowca zna to uczucie ulgi, gdy wreszcie przejedzie zakorkowany odcinek i ponownie zobaczy przed sobą wolną drogę. Targeo i Automapa zapewniają to samo, tyle, że bez czekania.” _ – dodaje Rafał Mikołajczak.

Po wyborze optymalnej trasy, przestudiowaniu utrudnień i sprawdzeniu fotoradarów, pozostaje już tylko wydrukować z Targeo mapę z trasą i wybrać się w podróż omijając irytujące korki.

d3ejw8t

Targeo®, www.targeo.pl, Platforma technologiczna umożliwiająca m.in. udostępnianie map cyfrowych i wizualizacji mapowych przez Internet. Mapy zawarte w serwisie Targeo pochodzą z systemu nawigacji satelitarnej AutoMapa i jako jedyne na rynku zawierają m.in. kompletną sieć prawie 500 tys. km dróg prowadzących do miejsc zamieszkania w Polsce, 52 tys. miejscowości, w tym 452 plany miast z pełną informacją adresową i obrysami poszczególnych budynków oraz 60 tys. punktów użyteczności publicznej (tzw. POI). Targeo jest produktem firm Indigo Sp. z o.o., Aqurat sp. z o.o. i Geosystems Polska sp. z o.o.

Indigo Sp. z o.o., www.indigo.pl, Działa na rynku rozwiązań informatycznych dla biznesu od 1997 roku. Specjalizuje się w technologiach internetowych i mobilnych. Oferuje m.in. platformę technologiczną Targeo®. Jest również integratorem systemów w zakresie aplikacji mobilnych, zastosowań map cyfrowych i rozwiązań internetowych.

Aqurat sp. z o.o. , www.aqurat.pl, Specjalizuje się w zaawansowanych systemach przetwarzania i wizualizacji informacji. Oferuje m.in. inteligentną technologię interpretacji zapytań bez narzuconej składni, system nawigacji dla kierowców i turystów AutoMapa® oraz dedykowane systemy monitoringu i zarządzania flotą pojazdów.

Geosystems Polska sp. z o.o. , www.geosystems.pl, Specjalizuje się w szeroko rozumianym geograficznym obrazowaniu terenu oraz tworzeniu wysokiej jakości map cyfrowych z wykorzystaniem fotogrametrii satelitarnej i lotniczej. Firma działa także jako dystrybutor map cyfrowych i obrazów satelitarnych oraz wyłączny dystrybutor oprogramowania ERDAS Imagine i LPS firmy Leica Geosystems Inc.

d3ejw8t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ejw8t