Trwa ładowanie...
d4eeqrn

Dworce

Dworzec kolejowy to monumentalna, socrealistyczna budowla z ogromnym holem oświetlanym kryształowymi żyrandolami oraz poczekalnią z miękkimi kanapami. Dworzec autobusowy znajduje się ok. 800 metrów od centrum miasta, jest punktem wysiadkowym wjeżdżających na Białoruś od strony Kuźnicy Białostockiej.

d4eeqrn
d4eeqrn

Dworzec kolejowy(Желе зно дорож ный вокзал) to monumentalna, socrealistyczna budowla z ogromnym holem oświetlanym kryształowymi żyrandolami oraz poczekalnią z miękkimi kanapami. Znajduje się kwadrans drogi od centrum miasta.

Grodno ma połączenia kolejowe ze wszystkimi ważniejszymi miastami Białorusi – można się stąd dostać do Mińska, Witebska, Brześcia, Homla, Lidy. Dworzec obsługuje także połączenia międzynarodowe – do Kuźnicy Białostockiej, Białegostoku Można również kupić bilety do Warszawy, Gdańska, Olsztyna. Pociągi z Grodna kursują także do Moskwy oraz Petersburga. Specjalna kasa dla połączeń międzynarodowych znajduje się w samym rogu głównego holu, po lewej stronie od wejścia. Wszystkie nazwy stacji docelowych pisane są grażdanką.

Dworzec autobusowy (Автовокзал) znajduje się ok. 800 metrów od centrum miasta, jest punktem wysiadkowym wjeżdżających na Białoruś od strony Kuźnicy Białostockiej. Na dworcu znajdują się dwa budynki. Ten bliższy ul. Kosmonawtow (Космонавтов) obsługuje lokalne połączenia do podgrodzieńskich wsi, a znajdujący się wewnątrz placu – połączenia międzymiastowe i międzynarodowe (Białystok, Warszawa, Wilno, Druskienniki, Mińsk, Baranowicze, Brześć, Pińsk, Słonim – średnio 1–2 dziennie, Nowogródek – co kilka godzin; ceny nieco niższe niż u komercyjnych przewoźników wyjeżdżających sprzed dworca kolejowego). Podobnie, jak na dworcu kolejowym, wszystkie nazwy stacji pisane są grażdanką.

_ Źródło: Bezdroża _

d4eeqrn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eeqrn