Trwa ładowanie...
d2dipc6
motel

Fakty i mity o Bed&Breakfast

Zastanawialiście się może nad spontaniczną ucieczką w wymarzone miejsce, chociaż na weekend? Myśląc o miejscu na nocleg, bed&breakfast wydało się rozsądnym rozwiązaniem, ale przestraszyliście się tych wszystkich okropnych rzeczy, jakie słyszeliście o tego typu obiektach? Dzięki naszej liście kolejnym razem B&B będzie naturalnym wyborem. Bez żadnych obaw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fakty i mity o Bed&Breakfast
(Thinkstock)
d2dipc6

Zastanawialiście się może nad spontaniczną ucieczką w wymarzone miejsce, chociaż na weekend? Myśląc o miejscu na nocleg, bed&breakfast (łóżko i śniadanie) wydało się rozsądnym rozwiązaniem, ale przestraszyliście się tych wszystkich okropnych rzeczy, jakie słyszeliście o tego typu obiektach? Dzięki naszej liście kolejnym razem B&B będzie naturalnym wyborem. Bez żadnych obaw.

*Mit nr 1: Śniadanie jest serwowane tylko w określonych godzinach *
To stwierdzenie nie dotyczy tylko obiektów B&B, w dużej części hoteli śniadania są wydawane w określonym czasie, najczęściej w godzinach 7-10. Można jednak znaleźć i takie, gdzie śniadanie można zamówić na wcześniejszą lub późniejszą godzinę, a nawet poprosić o serwis do pokoju.

Mit nr 2: B&B to miejsca drugiej kategorii i tanie
Jest wręcz odwrotnie. To właśnie w hostelach czy motelach oferujących jedynie nocleg ze śniadaniem można liczyć na dodatkowe elementy kojarzące się z luksusowymi hotelami 5, takie jak świeże kwiaty, przekąski w pokoju czy porcelanowe nakrycia przy śniadaniu. Również darmowe Wi-Fi i parking nie są niczym nadzwyczajnym.
*
Mit nr 3: Łazienkę zawsze trzeba dzielić z innymi gośćmi**
Według organizacji Professional Association of Innkeepers International, skupiającej włascicieli obiektów typu motel czy hostel, 94% wszystkich B&B posiada osobne łazienki w każdym z pokoi.

*Mit nr 4: Prywatność jest ograniczona *Właściciele moteli to eksperci w dziedzinie gościnności, którzy wiedzą, że ich rolą jest bycie na każde zawołanie gości. Więc to, jak duży kontakt ma się z obsługą zależy tylko od nas. W większości obiektów są również wydzielone miejsca, gdzie można w spokoju spędzać czas.

d2dipc6

*Mit nr 5: Śniadania są tuczące i niezdrowe *Śniadanie to podstawa funkcjonowania każdego B&B,więc są przygotowywane z sercem. Często są wizytówką obiektu. Pośród serwowanych produktów można znaleźć zarówno te o obniżonej zawartości tłuszczu czy węglowodanów, jak i posiłki bezglutenowe. Na życzenie klientów (wcześniej zgłoszone) są również przygotowywane posiłki według zalecanej diety.

Nasz kraj bije wszelkie rekordy!


Sprawdź najlepsze oferty: www.wycieczki.wp.pl

*Mit nr 6: Bed&Breakfast to miejsce tylko dla starych ludzi *To prawda, że starsze osoby są częstymi gośćmi, jednak nie jedynymi. Młodzi podróźnicy, którzy cenią niepowtarzalny klimat, indywidualne podejście i spokój w B&B, równie często korzystają z tego typu zakwaterowania. Zwłaszcza jeśli mają złe doświadczenia z luksusowych hoteli nastawionych jedynie na zysk.

d2dipc6

*Mit nr 7: B&B są zaśmiecone tandetnymi ozdóbkami, antykami i dywanikami *Niektóre z nich faktycznie mają charakterystyczny wystrój. Jednak nie jest to regułą. Łatwo znaleźć miejsce wykończone w stylu modernistycznym, z nowoczesnymi, dużymi pokojami i wyposażone zgodnie z osiągnięciami technologii.

*Mit nr 8: Serwują tylko śniadania *Pierwszy posiłek dnia widnieje co prawda w nazwie, nie oznacza to jednak, że pozostałe nie są dostępne. Obiady i kolacje są serwowane za dodatkową opłatą w wielu B&B, niektóre prowadzą nawet nocny serwis.

Zatem następnym razem, jak pomyślicie o kilkudniowym wypadzie za miasto, nie wahajcie się skorzystać z oferty typu Bed&Breakfast. Pamiętajcie o naszej liście. A mity są po to, by je obalać.

Uwaga! Rozpoczynamy plebiscyt na NAJWIĘKSZE ABSURDY TURYSTYCZNE TEGO LATA. Zdjęcia i relacje przesyłajcie na adres miasta@serwis.wp.pl+'?' ). Najciekawsze z nich opublikujemy w serwisie!

Nasz kraj bije wszelkie rekordy!


Sprawdź najlepsze oferty: www.wycieczki.wp.pl

d2dipc6

Podziel się opinią

Share

d2dipc6

d2dipc6