Trwa ładowanie...

Ferie 2013: co, gdzie, kiedy?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami!

Share
Ferie 2013: co, gdzie, kiedy?
Fot: PAP/Grzegorz Momot
d1wzhuv

Święta, święta i po świętach
O zbliżających się feriach zimowych warto pomyśleć jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Polacy, na przekór zimowej pogodzie, coraz częściej wybierają ciepłe i egzotyczne kraje, warto jednak wykorzystać śnieżną aurę i udać się na narty lub snowboard.

*Ferie 2013 *
W roku szkolnym 2012/2013 ferie zimowe, licząc wraz z poprzedzającym weekendem, będą trwały 44 dni. Czas wypoczynku wypadnie pomiędzy 14 stycznia a 24 lutego 2013 roku. Od kilku lat poszczególne województwa mają odmienne terminy, dzięki czemu w kurortach sezon trwa dłużej, a odwiedzający unikają nadmiernego tłoku.

Najlepsze polskie ośrodki narciarskie
Największą długością tras – blisko 40 km – może pochwalić się Szczyrk. Tam znajduje się największy kompleks dostępny z jednym karnetem: Czyrna-Solisko. Uchodząca za wzór dobrej organizacji Białka Tatrzańska oferuje 14 km zjazdów. Jest to jedna z najlepszych polskich stacji narciarskich – mimo że trasy nie leżą wysoko, gospodarze dokładają wszelkich starań, aby je stale dośnieżać i utrzymywać w nienagannym stanie przy pomocy ratraków. Najwyższym punktem w Polsce, z którego narciarze mogą rozpocząć zjazd, jest Kasprowy Wierch. Szusowanie w tatrzańskiej scenerii zachwyca narciarzy od pokoleń.

d1wzhuv

Polskie ośrodki rozbudowują swoją ofertę o skiparki, trasy biegowe czy safari na skuterach śnieżnych, które są interesującą alternatywą dla samego szusowania. Ciekawym urozmaiceniem zjazdów może być również przejażdżka psim zaprzęgiem, która organizowana jest na przykład na polanie Biały Potok w Witowie.

Kiedy czas na naukę?
Narciarstwo to dyscyplina sportowa, która przynosi wiele frajdy, ale uczy również pokory. Zastanawiając się, kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę, warto przeczytać wywiad redaktora naczelnego Witaj w Podróży Piotra Wierzbowskiego z Szymonem Chmielewskim – wieloletnim instruktorem narciarstwa. Jego doświadczenie dowodzi, że im wcześniej tym lepiej, a prawdziwa, choć wciąż nieuświadomiona, nauka zaczyna się około czwartego, piątego roku życia. Tak więc ruszajmy na stoki!

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1wzhuv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wzhuv
d1wzhuv