Trwa ładowanie...

Fischer: nowości na sezon 2011-2012

Fisher to austriacka firma produkująca sprzęt sportowy do narciarstwa alpejskiego, biegowego, tenisa i hokeja. Przyjrzyjmy się zatem co nowego oferuje nam ta firma na nadchodzący sezon narciarski.

Fischer: nowości na sezon 2011-2012Fot: Skiinfo
dwz0tyl

W ostatnim czasie wielu sportowców jeździło i wygrywało na „fischerach”.Należą do nich takie sławy jak Petter Northug i Marit Bjorgen.

Najbardziej znanym modelem nart *Fischer *jest WorldCup RC i WorldCup SC. Są to odpowiedniki nart używanych w pucharach świata. Zastosowano w nich technologię FlowFlex, która pozwala na swobodne wygięcie narty na odcinku wiązania oraz Hole Ski Technology, która dzięki zmniejszeniu masy nart na przedzie poprawia ich właściwości skrętu i kontroli. Budowęrdzenia opisują technologie Sandwich Sidewall Construction i Air Carbon. Zakładają one użycie drewnianego rdzenia z podwójną tytanową powłoką, wzmocnioną włóknem węglowym.

Nowym modelem na sezon 2011-2012 jest narta Superior, która jest „łagodniejszą” wersją narty WorldCup, przy zastosowaniu tych samych technologii. W ofercie nart kategorii slalom i gigant znajduje się również model Super Race.

dwz0tyl

Również narty serii Progressor doczekały się w tym sezonie odświeżenia. Modele 700, 800, 900 zastąpiły odpowiednio te z poprzedniego sezonu: 7+,8+, 9+. Narty wyposażone są w rocker.

Narty Viron dostępne już od kilku lat doczekały się nowej szaty graficznej (dla początkujących: Viron 2.2, dla średniozaawansowanych: Viron 4.4). Podobna szata graficzna została zachowana jedynie w modelu Viron 6.6.

Kobiety mogą przebierać w czterech modelach nart. Dla narciarek z podstawowymi umiejętnościami nazwy polecane są narty Pure. Dla bardziej doświadczonych są Exhale i Breeze. Kobiece odpowiedniki szerszych nart freeridowych to Koa, które dostępne są w kilku ciekawych opcjach kolorystycznych.

W nowym sezonie narciarskim Fisher poszerza swoją ofertę o buty Vacum. Są to profesjonalne buty narciarskie, wyposażone w technologię Vacu-Plast, która umożliwia po uprzednim podgrzaniu buta do odpowiedniejtemperatury idealne dopasowanie do kształtu nogi.

dwz0tyl

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

dwz0tyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwz0tyl