Trwa ładowanie...
d2nngc6

Francja

Największe atrakcje
Strefa czasowa:

UTC+1

Waluta:

euro (EUR)

Języki:

francuski

flickr.com
Źródło: flickr.com, fot: Nathan Hughes Hamilton

Co warto zobaczyć: Paryż: m.in: Wieża Eiffla, Luwr, Katedra Notre Dame, Łuk Triumfalny, Bazylika Sacré Coeur, Centrum Pompidou, Pere Lachaise, Wersal, Disneyland; Mont Saint-Michel, Lazurowe Wybrzeże, Lourdes, Akwedukt Pont-du-Gard, Zamek w Chambord, Lascaux, Katedra w Chartres, Zamek Chenonceau, Prowansja

Najpopularniejsze lotniska:
Paryż Charles de Gaulle (CDG), Paryż Orly (ORY) Paryż Beauvais (BVA), Lyon (LYS), Nicea (NCE) Tuluza (TLS), Bordeaux (BOD), Marsylia (MRS).
Sprawdź także: Gwadelupa, Martynika, Nowa Kaledonia, Polinezja francuska, Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

Francja
Czas lotu / jazdy samochodem

2 godziny 25 min

Orientacyjna odległość

Warszawa - Paryż 1610 km

Wiza

Możliwy wjazd bezwizowy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Przydatne informacje

BEZPIECZEŃSTWO: W Paryżu i w innych dużych miastach oraz na Lazurowym Wybrzeżu w miejscach użyteczności publicznej (metro, szybka kolej podmiejska, muzea, sklepy, plaże na południu kraju) należy zachować szczególną ostrożność ze względu na częste kradzieże kieszonkowe i drobne rozboje.
Podróżującym do departamentów i terytoriów zamorskich Francji zaleca się śledzenie informacji dotyczącej lokalnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej. Przed wyjazdem należy zadbać o stosowne przygotowanie podróży, a w czasie pobytu pamiętać o przestrzeganiu zasad zachowania się w specyficznych warunkach strefy tropikalnej. Na obszarach tych departamentów nie ma żadnego polskiego urzędu konsularnego. Właściwy terytorialnie jest Wydział Konsularny Ambasady RP w Paryżu. Z tego względu możliwości uzyskania w razie potrzeby pomocy polskich służb konsularnych są ograniczone.

Terytoria zależne

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nngc6
d2nngc6
d2nngc6