Trwa ładowanie...

Francuscy dziennikarze w Gdańsku

Grupa francuskich dziennikarzy, w tym prestiżowego dziennika "Le Monde", kilka dni temu zwiedziła najpopularniejsze atrakcje Gdańska oraz nowe Muzeum II Wojny Światowej. Byli zachwyceni, a w jednym z artykułów podsumowujących wizytę już możemy przeczytać, że nowy obiekt oddziałuje na zmysły.

Francuscy dziennikarze w GdańskuŹródło: UM Gdańsk
d29ypvk

Obok dziennikarzy z „Le Monde” do Gdańska zawitali reporterzy tygodników informacyjnych „L’Obs” i „Marianne”, dziennika regionalnego „La Voix du Nord", magazynu historycznego „39-45 Magazine”, „BSC News Magazine”, dwutygodnika katolickiego „L’Hôme Nouveau” oraz turystycznego magazynu internetowego lavieestbelle.com.

Pierwsze artykuły już pojawiły się w sieci. "Miasto Gdańsk samo w sobie jest pięknie odrestaurowane, a jego współczesny wygląd nawiązuje do lat największej świetności" - czytamy w "Le Monde".

Zagraniczni goście uczestniczyli w dniu otwartym Muzeum II Wojny Światowej. Wystawa, zarówno jej forma jak i same eksponaty, zrobiła na nich ogromne wrażenie. - Podkreślali, że liczą na rozwój muzeum i na kolejną możliwość zwiedzania w przyszłości - informuje Michał Piotrowski z referatu prasowego UM Gdańska.

d29ypvk

Po tej wizycie Alain Frachon, dziennikarz "Le Monde", napisał: "Atmosfera muzeum oddziałuje na zmysły. Wizyta tutaj to prawdziwe przeżycie intelektualne i sensoryczne. Od początku do końca możemy poczuć klimat wojennego chaosu, zakresu zniszczeń i strat". Frachon docenił także wygląd budynku, który w Polsce budzi skrajne emocje. "Architekt Jacek Droszcz opracował projekt budynku łączący szkło i czerwone cegły, które stylowo wpisały się w krajobraz starego miasta" - czytamy.

Program wizyty obejmował również zwiedzanie innych atrakcji miasta i regionu. Dziennikarze zobaczyli m.in.: gdańskie zabytki, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu oraz Bazylikę Mariacką. Szczególnie zachwycali się tryptykiem Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, zamkiem w Malborku i świąteczną iluminacją w Parku Oliwskim.

Ilona Raczyńska
Źródło: Ilona Raczyńska

Zainteresowanie mediów zagranicznych Gdańskiem od lat nie spada. - Już wkrótce, w lutym gościć będziemy kolejną grupę francuskich dziennikarzy. Ekipa telewizji France 2 zainteresowana jest realizacją reportażu o Muzeum II Wojny Światowej - dodaje Piotrowski.

d29ypvk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29ypvk