Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
na śniegu
03-02-2010 10:40

Free Ski

Free Ski to mówiąc najprościej wczasy narciarskie z karnetem gratis w wybranych tygodniach sezonu narciarskiego we Włoszech.

Share
Free SkiFot: Wygoda Travel Group
d1zzl9c

Najczęściej jako terminy Free Ski reklamowane są tygodnie z początku sezonu (grudzień) oraz z jego końca (zwykle od ok. 20.03). W ramach oferty koszt pakietu z karnetem (hotel+przejazd+karnet) jest zbliżony do ceny pakietu bez karnetu w szczycie sezonu.

Jeszcze kilkanaście lat temu termin Free Ski był całkowicie nieznany – mówi Krzysztof Wroński z Wygoda Travel Group. Dziś choć z takiego rozwiązania chętnie korzystają zagorzali narciarze, wciąż jest ono mało znane wśród okazjonalnych amatorów białego szaleństwa. A szkoda, bo koniec sezonu (a tym samym marca) to czas, kiedy na stokach nie jest tak dużo turystów. Jest to również świetny moment na wykorzystanie zaległych dni urlopu.

Pierwszą włoską doliną, która wprowadziła promocje w wybranych tygodniach roku była Val di Sole (Dolina Słońca). Tym samym miłośnicy dwóch desek nie musieli odbierać karnetu w kasie pod wyciągami, ale otrzymywali go zaraz po opłaceniu pobytu w hotelu lub wycieczki w biurze podróży.

d1zzl9c

Obecnie wyjazdy Free Ski możliwe są do większości włoskich regionów narciarskich choć przyznać trzeba, że stopień ich atrakcyjności cenowej jest różny w zależności od doliny. Warto jednak wiedzieć, że Polacy są cennymi gośćmi dla większości włoskich stacji narciarskich, a duże polskie biura podróży są we Włoszech dobrze znane. Dzięki temu, współpracując z włoskimi konsorcjami, część polskich Tour operatorów może pochwalić się ofertą, w przypadku której nazwa Free Ski w pełni oddaje sens wyrażenia „karnet gratis”, a nie jest tylko chwytem reklamowym. Wybierając się więc na tego typu wyjazd, możemy liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę w niższych niż zazwyczaj cenach.

d1zzl9c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zzl9c