Trwa ładowanie...
narty
28-11-2011 15:56

Head: nowości na sezon 2011-2012

W rozpoczynającym się sezonie narciarskim 2011-2012 marka Head przygotowała dla nas kilka nowości i zmian.

Head: nowości na sezon 2011-2012Fot: Skiinfo
d14nqa3
d14nqa3

W nartach racingowych w porównaniu do ubiegłego sezonu nie zmieniają się żadne parametry. Narty pozostają praktycznie takimi, jakimi były w ubiegłym sezonie. Zmienił się nieznacznie ich wygląd. Duże zmiany zaszły w wiązaniach do tego typu nart, w których przeprojektowano kinematykę przedniej części wiązań. Według producenta zyskamy dzięki temu wzrost energii przekazywanej podczas skrętu na krawędź narty, szybszy powrót przodu buta do pozycji centralnej oraz większą tolerancję pionową wiązania na różne grubości podeszwy buta. Wiązania o których mowa nazwane zostały Freeflex i będą sprzedawane w tym sezonie jedynie z nartami Head.

Nowymi nartami, które zostały wprowadzone na rynek w bieżącym sezonie 2011-2012 są narty Head X-Shape. Są one tańszymi odpowiednikami nart Supershape, o bardzo zbliżonych do nich parametrach i możliwościach. Narty X-Shape różnią się od Supershape tym, że nie wdrożono w nich technologię Kers (System Odzyskiwania Energii Kinetycznej) i płyty PowerRail. X-Shape sprzedawane są z innym wiązaniem niż Supershape – Head PR 11.

Na przygotowaną trasę można polecić również narty z serii Icon. Choć narty Icon same w sobie nie są nowością (sprzedawane są od 2 lat), to w obecnym sezonie doczekały się ulepszonego wiązania Head PowerRail II. Narty Icon wyposażone są w technologię Torque Turning, który łączy elastyczność wzdłużną z wyjątkową sztywnością poprzeczną i trzymaniem krawędzi.

Niewiele zmian dopatrzyć się można w serii nart na każde warunki – all mountain. Na nadchodzący sezon pojawią się jedynie nowe rozmiary nart Head i Peak, a także zmienione zostanie ich malowanie.

d14nqa3

W bieżącym sezonie narciarskim całkowicie nowej odsłony wizualnej doczekały się narty z grupy big mountain. Seria tych nart zyskała nazwę Motorhead oraz malowanie nawiązujące do muzycznej kultury metalowej. Narty te posiadają w zależności od modelu albo pełny rocker, albo częściowy rocker połączony z camberem.

Nowego nazewnictwa doczekały się również narty dla kobiet – MYA, które jest skrótem od hasła Meet Your Aspiration (staw czoło swoim aspiracjom). Spójna stylistyka nart została opracowana przez projektantów firmy BMW. Podczas gdy na wierzchniej części nart dominują w zależności od modelu kolory albo czarny, albo biały, ślizgi mają kolory radośniejsze, dodatkowo zdobi je stylowa grafika.

Linia butów Head Edge posiada opinię jednych z najwygodniejszych na rynku. W sezonie 2011/2012 do niektórych modeli butów Edge została wprowadzona technologia Adaptive Fit, która polega na tym, że szybko i prosto możemy zmienić rozmiar szerokości skorupy ze 104 mm do 102 mm poprzez przekręcenie śruby. Otrzymujemy wtedy zwiększoną precyzję prowadzenia narty. Pokrętło Adaptive Fit posiadają modele Edge 90, 100 i LTD.

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d14nqa3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14nqa3