Trwa ładowanie...
d3sgpii

Hiszpania - wróciła zima

Do Hiszpanii wróciła zima. Metrowe zaspy pokryły północ Półwyspu Iberyjskiego. Pada w Pirenejach i w Sierra Nevada. Biało jest nawet w upalnej zwykle Andaluzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpania - wróciła zima
(ELISEO TRIGO, dostawca: PAP/EPA)
d3sgpii

Naczelna Dyrekcja Ruchu Drogowego apeluje o pozostawienie samochodów w garażach i korzystanie z publicznych środków transportu. I ostrzega, że w ciągu dnia sytuacja na drogach może się jeszcze bardziej skomplikować.

Najwięcej śniegu napadało w Galicji, na północnym - zachodzie Hiszpanii. Do wielu miejscowości nie mogą dojechać autobusy i ponad 5 tys. uczniów, nie poszło tam dzisiaj do szkół. Nieprzejezdne są też drogi w katalońskich Pirenejach gdzie również odwołano lekcje. Śnieg pada w Kraju Basków, Aragonii *i *Asturii, kilkucentymetrowa warstwa białego puchu pokryła nawet okolice Granady, na południu Hiszpanii.

W niemal w całym kraju wieją silne wiatry. W *Madrycie *wichura powaliła 30-tonowy obelisk. Lokalne władze stolicy Hiszpanii zaapelowały o korzystanie z publicznych środków transportu. Z portów północnej Hiszpanii nie wypłynęły kutry a na południu wstrzymano połączenia z Marokiem i Algierią. Naczelna dyrekcja Ruchu Drogowego zaapelowała do kierowców, aby wszyscy, którzy mogą, odłożyli wyjazdy w długie trasy.

d3sgpii

Podziel się opinią

Share
d3sgpii
d3sgpii