Trwa ładowanie...

Jak fotografować architekturę?

Fotografowanie wieży Eiffla czy Big Bena to obowiązkowy punkt programu w Paryżu i Londynie. Wykonanie niebanalnego zdjęcia architektury to jednak nie lada wyzwanie.

Share
Jak fotografować architekturę?
Źródło: www.nowinki.net
d26gnfh

Jak ujarzmić bryłę i detale, aby pokazać osobowość budowli? Jak poradzić sobie z trudnym światłem ciekawych wnętrz?

Specjalista w tej dziedzinie - Leszek Szurkowski - podczas warsztatów Akademii Nikona zdradzi tajniki fotografii architektury. Zajęcia odbędą się w połowie lipca we Wrocławiu.

O fotografowanie architektury otarł się prawie każdy miłośnik fotografii. Zagłębiając się w ten temat, chcemy odejść jak najdalej od prostej “reprodukcji” budynku. Na drodze do ciekawych kadrów czekają na nas, punkt i kąt widzenia, perspektywa, kompozycja, oświetlenie i wybór pory dnia, głębia ostrości, barwa, – nauka robienia zdjęć architektury polega na tym, by zrozumieć, że właśnie te pozornie oczywiste kwestie stanowią największe wyzwanie.

d26gnfh

Jak fotografować współczesne budynki, a w jaki sposób oddać na zdjęciach ornamentykę historycznych budowli? Jakie proporcje kadru wybrać aby najlepiej oddać istotę obiektu architektonicznego? Jak odejść od pocztówkowego obrazowania i stworzyć opowieść o jednym budynku? Jak uniknąć tzw. „efektu walących się ścian”? – na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi na dwudniowych warsztatach Akademii Nikona – Spacery architektoniczne - Wrocław.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają techniki fotografowania architektury oraz nauczą się dobierać odpowiednie parametry sprzętu, optyki i akcesoriów niezbędnych do wykonania danego projektu. Zapoznają się również z podstawami edycji w danym temacie. Zajęcia poprowadzi specjalista fotografii architektury – Leszek Szurkowski – autor zdjęć i koncepcji wizualnej nagrodzonej Piórem Fredry książki „Secesja wrocławska".

Źródło: Akademia Nikona

Oficjalne wydanie internetowe: www.nowinki.net

d26gnfh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26gnfh
d26gnfh