Trwa ładowanie...
31-07-2012 10:34

Karpacz: w westernowym stylu

Kto lubi westernowe klimaty, nie musi jechać do Stanów, może je znaleźć także w Polsce. Na granicy Karpacza, w Ścięgnach stworzono Western City - bajkowe miasteczko, w którym radość i zabawę znajdują dzieci i dorośli, sam nie wiem kto większą.

Karpacz: w westernowym styluŹródło: PAP/Adam Hawałej
d1zwd9b
d1zwd9b

Inscenizacje scen "mrożących krew w żyłach" w wykonaniu kowbojów, którzy napadają na bank lub dyliżans połączone z komentarzem narratora Dariusza Sawickiego potrafią rozbawić nawet największych ponuraków. Można tutaj również popływać łodzią indiańską, poszukać złota lub postrzelać z łuku. Kto chce zobaczyć, jak na serio użytkuje się konie na wielkich farmach, może obejrzeć pokazy na Koralu - ogromnej arenie do zawodów w konkurencjach westernowych. Tu kończą się żarty, a prezentowane umiejętności jeźdźców powodują, że niejednemu z widzów szczęka opada z wrażenia. Całością rządzi szeryf Jerzy Pokój, który trzyma wszystko mocną ręką, aby goście wyjeżdżali i ponownie wracali.

Od niedawna działa tutaj Fundacja Rozwoju Jeździectwa, która ma na celu propagowanie jeździectwa w stylu western i naturalnych metod pracy z końmi. Miejsce dla fundacji znakomite, bo Western City to największy w Polsce ośrodek cuttingu (dyscypliny polegającej na skutecznym oddzielaniu cieląt od stada). W dniach 1-5 sierpnia 2012 odbędą się tutaj Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Western i Rodeo, na które zjadą zawodnicy z całej Europy. Będzie na co popatrzeć.

Tekst: Zenon Żyburtowicz
Więcej na: www.magazynvip.pl

d1zwd9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zwd9b