Trwa ładowanie...
d15hiso

Kielce

Podczas wędrówek po Kielcach warto chociaż rzucić okiem na 2-metrowy pomnik muzyka jazzowego Milesa Davisa (pl. S. Moniuszki) oraz wybrać się na wzgórze Kadzielnia, gdzie w dawnym kamieniołomie urządzono amfiteatr.

d15hiso
d15hiso

Dzisiejsza stolica województwa świętokrzyskiego do końca XVIII w. była własnością biskupów krakowskich. Duży wpływ na szybki rozwój miasta miały górnictwo i hutnictwo; Kielce stały się centrum powstałego w XIX w. Staropolskiego Okręgu Przemysłowego.

W 1816 r. założono tu pierwszą uczelnię techniczną w kraju - Szkołę Akademiczno-Górniczą. Pamiątką po przemysłowej historii Kielecczyzny są dziś tylko zabytkowe, niekiedy znacznie zdewastowane zakłady.

Podczas wędrówek po Kielcach warto chociaż rzucić okiem na 2-metrowy pomnik muzyka jazzowego Milesa Davisa (pl. S. Moniuszki) oraz wybrać się na wzgórze Kadzielnia, gdzie w dawnym kamieniołomie urządzono amfiteatr. Rezerwat Skałka Geologów chroni skamieniałe wapienie koralowe. Piękną panoramę Kielc i Gór Świętokrzyskich będziemy mogli podziwiać z klasztoru oo. Bernardynów na wzgórzu Karczówka.

d15hiso
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15hiso