Trwa ładowanie...
ycipk-25mqjn
ycipk-25mqjn
niemcy

"Kuloodporny stanik" dla policjantek

Niemieckie policjantki zachęcane są do używania na służbie specjalnego modelu biustonosza, który z powodu jego funkcji obwołano "kuloodpornym" - podał portal BBC News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-25mqjn

_ Niemieckie policjantki zachęcane są do używania na służbie specjalnego modelu biustonosza, który z powodu jego funkcji obwołano \"kuloodpornym\" - podał portal BBC News. _

Choć może to brzmieć jak żart, sprawa jest poważna. Na pomysł bielizny wpadła jedna z policjantek, która zauważyła, że zwykłe staniki nie nadają się do noszenia w zestawie z kamizelką kuloodporną. Przy uderzeniu kuli plastikowe czy metalowe fiszbiny mogą bowiem wbić się w ciało i spowodować poważne obrażenia.

Policjantkom zaproponowano więc nowy model. Przypomina stanik sportowy - nie ma fiszbinów ani zapięć z metali czy plastiku i jest usztywniany gąbką. Jest biały, wykonany z bawełny lub poliestru. Na taśmie pod biustem nadrukowane jest słowo \"polizei\" (policja).

ycipk-25mqjn

Ponad 3 tysiące funkcjonariuszek służących na niemieckich lotniskach, dworcach kolejowych i przejściach granicznych będzie mogło wybrać trzy sztuki nowej bielizny jako część umundurowania.

\"Nowe biustonosze stanowią pionierską pracę\" - zapewnił rzecznik policji Ruediger Cartens, dodając, że świadczą one o tym, że bezpieczeństwo funkcjonariuszy jest najwyższym priorytetem.

(PAP)

awl/

ycipk-25mqjn

int.

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25mqjn

ycipk-25mqjn
ycipk-25mqjn