Trwa ładowanie...
mieszkanie
10-04-2012 16:02

Kurtyna powietrzna

Zmienna polska pogoda stwarza problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w domu czy mieszkaniu.

Kurtyna powietrznaŹródło: www.geektoys.pl
d7en0gt
d7en0gt

Rozwiązaniem, minimalizującym straty energii ulatniającej się przez otwieranie drzwi czy okna, jest kurtyna powietrzna, będąca niewidzialną barierą oddzielającą od siebie strefy o różnych temperaturach.

Kurtyna powietrzna wytwarza barierę pomiędzy pomieszczeniami bądź strefami o różnych temperaturach. Dzięki niej można spokojnie zrezygnować z ogrzewania pomieszczeń, w których rzadziej przebywamy, co pozwala zaoszczędzić znaczne ilości energii. Urządzenie jednocześnie chroni pomieszczenia mieszkalne przed niekontrolowanymi stratami ciepła w przypadku grzania zimą. Latem urządzenie stanowi doskonałą barierę przed gorącym powietrzem napływającym z zewnątrz czy przeciągami. Zapobiega jednocześnie przedostaniu się do wnętrza owadów, pyłów czy innych zanieczyszczeń.

Idąc za amerykańskimi trendami, sięgamy bardzo często po urządzenia klimatyzacyjne, które są prawdziwymi „pożeraczami energii”. W polskim klimacie nie jest to jednak konieczność. Wystarczy zadbać o to, by ciepłe powietrze nie doskwierało nam w pomieszczeniach mieszkalnych – a tym skutecznie zajmie się kurtyna, przynosząc ulgę w wyjątkowo upalne dni.

d7en0gt

Kurtyna powietrzna FA 5571-8 marki First Austria to lekkie urządzenie charakteryzujące się nowoczesną stylistyką, przystosowane do montażu na ścianie, jak i do sufitu. Wyróżnia się niskim poziomem emisji hałasu oraz energooszczędnością. Sprzęt wyposażono w wyraźny wyświetlacz LCD i pilot, co ułatwia regulowanie mocy grzewczej oraz prędkości obrotowej wentylatora. Posiada dodatkowo termostat umożliwiający utrzymanie temperatury powietrza na żądanym poziomie.

Oficjalne wydanie internetowe: http://www.geektoys.pl

d7en0gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7en0gt