Trwa ładowanie...
d2s1hid

Laganas

Największe atrakcje
Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Laganas to coś dla imprezowiczów i młodszych osób. Rozrywkowe miasteczko dysponuje 9-km plażą, niezliczonymi miejscami spędzania czasu ze znajomymi przy drinku i wytańczenia się na parkiecie oraz wprost na chodniku naprawdę za wszystkie czasy.

Zakynthos – Laganas najbardziej znaną imprezownią

Laganas jest lubianym kurortem turystycznym na południu Zakynthos. Zjeżdżają się tutaj przyjezdni poszukujący rozrywek i możliwości spędzania czasu w pubach, restauracjach, dyskotekach, klubach oraz tańczenia do białego rana. Nie znajdziemy tutaj spokoju, ani emerytów czy rodzin z dziećmi. Stolica wyspiarskiej zabawy i miejsce mnóstwa imprez tętni życiem do świtu, zachęca głośną muzyką oraz happy hours.

Laganas to doskonała baza wypadowa do zwiedzania całej wyspy Zakynthos. Jeśli lubimy miejsca, gdzie wiele się dzieje, będziemy zadowoleni z wakacji w tej części wyspiarskiej Grecji. Wśród pamiątek jest oczywiście sporo żółwi – pluszaków, breloczków, koszulek, mydełek, figurek. Baza hotelowa w Laganas oraz gastronomiczna jest dosyć obszerna, co przyciąga przede wszystkim turystów z naszego kontynentu.

Zatoka Laganas – atrakcje

Laganas to zatoka z piaszczystą plażą długą na ok. 9 km. Można tutaj imprezować w pianie, jeść, pić, kąpać się, uprawiać sporty wodne. Wejście do morza jest łagodne i płytkie przez spory odcinek.

Co warto zobaczyć w Laganas i okolicach?

  • Po ok. 40-minutowym spacerze z Laganas dotrzemy w okolice Kalamaki ze słynnym National Marine Park. To spokojniejszy i czystszy teren ochronny, gdzie występują żółwie Caretta Caretta. W nocy jest zakaz wstępu, co jest ściśle przestrzegane. Żółwie chętnie pływają na bezludną wysepkę Marathonisi z piękną plażą.
  • Niedaleko Laganas napotkamy również prywatną wysepkę Cameo Island oraz wysepkę z wioską Agios Sostis. Tutaj także organizowane są imprezy, a także śluby w malowniczej okolicy.
  • Na południu znajduje się półwysep z wsią Keri, a w okolicach latarnia morska, klify, świetna tawerna z punktem widokowym, maszt z ogromną flagą Grecji oraz kościół.
d2s1hid
Laganas
Czas lotu / jazdy samochodem

do 3 h/ ok. 28,5 h

Strefa czasowa

UTC +2

Waluta

Euro

Orientacyjna odległość

1607 km/2406 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s1hid
d2s1hid
d2s1hid