Trwa ładowanie...
d4msip7

Lazurowe Jezioro w Polsce

Lazurowe Jezioro w Polsce? W województwie wielkopolskim znajdziemy takie miejsce! Zwane również Osadnikiem Gajówka. Jezioro do złudzenia przypomina chorwackie plaże. Czysta, lazurowa woda i przepiękne widoki to zdecydowanie największe atuty jeziora.
Share
Lazurowe Jezioro w Polsce
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, Fot: MOs810
d4msip7

Chcesz poczuć się jak w tropikach? Chorwackie krajobrazy i egzotyka tego miejsce czynią je niezwykle interesującym i wartym odwiedzenia. Osadnik Gajówka zlokalizowany jest w województwie wielkopolskim, nieopodal Lasek i Psar. To sztuczny zbiornik wodny o powierzchni ponad 100 ha. Dawne wyrobisko KWB Adamów zostało wypełnione wodą i dziś stanowi niezwykle oryginalną atrakcję turystyczną. Co wyróżnia to miejsce? Przede wszystkim niezwykle błękitna, przejrzysta woda, której widok zdecydowanie zapiera dech w piersiach.

Niestety z uwagi na skład wody w jeziorze nie można się kąpać. Z powodu grząskich brzegów zabronione są również spacery zbyt blisko tafli wody.

d4msip7

Dla turystów utworzono jednak specjalny punkt widokowy, z którego podziwiać możemy przepiękną panoramę jeziora. Zbiornik znajduje się na szlaku rowerowym „Panorama”, z łatwością dojedziemy, więc tam na dwóch kółkach.

Sprawdź noclegi w okolicy:
Oberża Pod Kulawą Gęsią

Domki w Skorzęcinie i Ślesinie

Agroturystyka Złoty Łan

d4msip7

Podziel się opinią

Share
d4msip7
d4msip7