Trwa ładowanie...

Lazurowe Jezioro w Polsce

Lazurowe Jezioro w Polsce? W województwie wielkopolskim znajdziemy takie miejsce! Zwane również Osadnikiem Gajówka. Jezioro do złudzenia przypomina chorwackie plaże. Czysta, lazurowa woda i przepiękne widoki to zdecydowanie największe atuty jeziora.

Lazurowe Jezioro w PolsceŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: MOs810
d1gzx6c
d1gzx6c

Chcesz poczuć się jak w tropikach? Chorwackie krajobrazy i egzotyka tego miejsce czynią je niezwykle interesującym i wartym odwiedzenia. Osadnik Gajówka zlokalizowany jest w województwie wielkopolskim, nieopodal Lasek i Psar. To sztuczny zbiornik wodny o powierzchni ponad 100 ha. Dawne wyrobisko KWB Adamów zostało wypełnione wodą i dziś stanowi niezwykle oryginalną atrakcję turystyczną. Co wyróżnia to miejsce? Przede wszystkim niezwykle błękitna, przejrzysta woda, której widok zdecydowanie zapiera dech w piersiach.

Niestety z uwagi na skład wody w jeziorze nie można się kąpać. Z powodu grząskich brzegów zabronione są również spacery zbyt blisko tafli wody.

d1gzx6c

Dla turystów utworzono jednak specjalny punkt widokowy, z którego podziwiać możemy przepiękną panoramę jeziora. Zbiornik znajduje się na szlaku rowerowym „Panorama”, z łatwością dojedziemy, więc tam na dwóch kółkach.

Sprawdź noclegi w okolicy:
Oberża Pod Kulawą Gęsią

d1gzx6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gzx6c