Trwa ładowanie...
d2q5q1o

Lido

Największe atrakcje
Lido
Region
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Lido, zwane także Lido di Venezia, spełnia w sezonie letnim bardzo pożyteczną funkcję: to plaża dla wenecjan oraz przybywających w te okolice niezwykle licznie turystów. Zamieszkuje ją przeszło 20 tysięcy Włochów, a uznawana jest za dość prestiżowa dzielnicę Wenecji.

Lido – położenie

Lido leży na terenie Wenecji, w Lagunie Weneckiej i posiada niewielkie lotnisko z kilometrowym pasem startowym (w części północnej). Jest wyspą o długości 11-12 kilometrów na południowy-wschód od centrum miasta. Odgradza miasto od Adriatyku.

Znajdują się tam trzy miejscowości oraz pięknie usytuowane pola golfowe. Na Lido można dotrzeć promem lub Vaporetto, tramwajem wodnym, a na terenie wyspy dozwolony jest ruch pojazdów.

Lido – plaże Wenecji

Lido di Venezia służy regionowi jako plaża, zajmująca pół długości wyspy o piaszczystej linii brzegowej oraz dość ciepłej, płytkiej wodzie. Na krańcach północnym i południowym przeważają bezpłatne plaże publiczne, bardzo szerokie z dobrym zapleczem turystycznym. Natomiast plaże należące do hoteli zajmują przede wszystkim centralną część Lido.

Lido – Wenecki Festiwal Filmowy

To właśnie Lido i Palazzo del Cinema są miejscem corocznego Weneckiego Festiwalu Filmowego. Co wrzesień na wyspę zjeżdżają się największe gwiazdy światowej kinematografii. Można spotkać je wylegujące się na głównej plaży lub w lobby jednego z pięciogwiazdkowych hoteli.

Lido była ulubionym miejscem letniego wypoczynku Byrona i Manna. Nakręcono tutaj słynną Śmierć w Wenecji.

Lido
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 48 min / 13 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 euro = 4,19 zł)

Ceny biletów

Plaże publiczne są bezpłatne (na północy i południu), hotelowe płatne (po kilka euro dziennie, czasem obowiązują dodatkowe opłaty za leżaki i parasole)

Orientacyjna odległość

976 km samolotem, 1307 km samochodem, 1473 km pociągiem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q5q1o
d2q5q1o
d2q5q1o