Trwa ładowanie...

Lotnisko Bari. Jak się dostać do centrum miasta?

Lotnisko Bari rozbudowano w ostatnich latach. To jeden wielopiętrowy terminal, obsługujący rocznie kilka milionów pasażerów. Jak się dostać do centrum miasta? Najtańszą opcją przejazdu z lotniska do miasta jest autobus, a najszybszą i najwygodniejszą taksówka.

Lotnisko Bari. Jak się dostać do centrum miasta?Źródło: Shutterstock.com, fot: Anton_Ivanov
d4arqgq
d4arqgq

Port lotniczy Bari – z lotniska do centrum taksówką

Lotnisko w Bari usytuowane jest 12 kilometrów od centrum miasta, w kierunku północno-zachodnim. Postój taksówek znajduje się tuż pod terminalem. Należy zawsze korzystać z usług pojazdów korporacji Radio Taxi Bari lub Radio Taxi Satellitare Apulia Taxi i od razu ustalić miejsce docelowe oraz cenę. Przejazd do centrum Bari kosztuje maksymalnie 25 euro i jest najszybszą opcją transportu z lotniska (poza godzinami szczytu trwa nawet około kwadransa, w dzień do 25 minut).

Port lotniczy Bari – z lotniska do centrum autobusem

Pomiędzy międzynarodowym lotniskiem w Bari a centrum miasta kursują m.in.:

  • Autobus miejski Amtab nr 16, z przystankiem położonym po lewej stronie od wyjścia z hali przylotów. Bilet zakupiony w księgarni hali odlotów na pierwszym piętrze kosztuje 1 euro, u kierowcy bądź w kiosku – 1,50 euro. Przejazdy odbywają się od 5.10 do 22.20 co 35-50 minut, trwają 40 minut, a autobus dociera do dworca Stazione Centrale (plac Aldo Moro). Radzimy wybrać tę opcję, gdyż trasa przejazdu z lotniska autobusem nr 16 jest niezwykle malownicza, a przejazd ekonomiczniejszy.
  • Autobus Shuttle Bus Tempesta, kursujący co 30 minut do 2 godzin, przez cały dzień (maksymalnie półgodzinna przejażdżka również na dworzec centralny w Bari za 4,15 euro).

Autobusy innych firm regularnie jeżdżą także na pozostałe okoliczne lotniska oraz do pobliskich miast regionu.

Port lotniczy Bari – z lotniska de centrum pociągiem miejskim (metrem)

Bilet na pociąg miejski (metro) z lotniska w Bari do Bari Centrale można wygodnie nabyć przez internet na stronie linii Ferrotramviaria. Wszystkie bilety na połączenia kolejowe z przystanku Aeroporto są jedynie w jedną stronę, a ich ważność to dzień wydania. Bilety grupowe obowiązują przy maksymalnie sześciu podróżnych. Podczas płatności online akceptowane są karty debetowe oraz płatnicze. Pociąg jedzie z lotniska do Bari 20 minut, kursuje co 30-40 minut i kosztuje 5 euro. Za bilet da się jednak zapłacić jedynie 1,1 euro, wystarczy przejść pieszo kwadrans jedną stację, na przystanek Europa.

d4arqgq

Port lotniczy Bari – z lotniska do centrum wynajętym samochodem

Z międzynarodowego portu lotniczego w Bari można dojechać do centrum miasta lub w dowolną lokalizację wynajętym na miejscu samochodem. Wypożyczalnie i parkingi kilku firm (m.in. Hertz, Europcar, Avis) znajdują się za postojem taksówek, idąc od hali przylotów. Na terenie lotniska jest także dużo przestronnych parkingów, gdzie da się zostawić pojazd na dłuższy czas za okazyjną cenę. Auto bardzo przydaje się podczas zwiedzania całej Apulii i jest niezwykle komfortowym środkiem komunikacji, który dodatkowo oszczędza mnóstwo czasu.

Adres i telefon portu lotniczego Bari im. Karola Wojtyły:

FERROTRAMVIARIA S.P.A., Bari - Airport - Barletta,
Piazza A. Moro 50/B, Bari; numer telefonu: +39 080 5299111.

d4arqgq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4arqgq