Trwa ładowanie...
d2qnudu

Lotnisko Malmö

Największe atrakcje
Lotnisko Malmö
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Między Malmö a Szczecinem jest tylko 260 km. Miasto leży w urokliwej okolicy regionu Skanii, nad Bałtykiem. Warto odwiedzić Skandynawię, korzystając z tego lotniska.

Lotnisko Malmö - położenie

Lotnisko w Malmö jest położone 30 km od miasta Malmö, po jego wschodniej stronie. Jednak doskonale zorganizowany transport pozwoli nam na sprawne dotarcie do centrum. Najprościej wynająć na lotnisku samochód lub taksówkę. Z uwagi na lokalizację, niektóre zachodnie części Malmö mają bliżej do lotniska w Kopenhadze.

Położenie Malmö to południe Szwecji, w południowo-zachodniej części prowincji historycznej Skania nad cieśniną Öresund. Skania to prowincja historyczna, pełna urokliwych zakątków. Na przeciwległym brzegu cieśniny Öresund położona jest Kopenhaga - stolica Danii, Dzieli ją od Malmö niecałe 30km. Do Sztokholmu, czyli stolicy Szwecji mamy aż 600 km.

Lotnisko Malmö – okoliczne atrakcje

Malmö leży na terenie malowniczej Skanii – historycznego regionu Szwecji. Jest jednym z największych portów lotniczych w tym kraju. Lotnisko leży 55 kilometrów od stolicy sąsiadującej Danii – Kopenhagi i jej atrakcji. W samym Malmö warto odwiedzić Zamek Malmohus oraz obejrzeć słynny budynek mieszkalny Turning Torso.

Lotnisko Malmö – loty z Polski

Do Malmö polecimy z można dolecieć przede wszystkim dzięki liniom lotniczym, z czterech polskich miast: Warszawy, Poznania, Gdańska i Katowic.

Z Gdańska polecimy już od 70 zł, z Warszawy za około 150 zł, z Katowic za około 180 zł, a najdrożej wyniesie nas lot z Poznania – prawie 300 zł. Jest to cena orientacyjna i nie obejmuje wszystkich promocji przewoźników na tych trasach, więc warto zainteresować się wcześniejszym zakupem biletów. Do Malmö dolecimy z Polski liniami lotniczymi Wizz Air i Ryanair, czasami także czeskimi CSA.

Lotnisko Malmö – transfer z lotniska do miasta

Flygbussarna to sieć szwedzkich autobusów oferujących transfer z lotniska do centrum Malmö. W ciągu nieco ponad pół godziny można dotrzeć do miasta, a kursy są co 30 minut. Z kolei Grahundbus odjeżdża pół godziny po każdym przylocie.

Warto korzystać ze stron internetowych przewoźników – kupimy tam bilet do centrum Malmö z lotniska i z powrotem w dowolnie wybranym dniu za niecałe 170 koron. Podróżni bardzo chwalą sobie regularny rozkład i synchronizację busów z przylotami i odlotami większych linii lotniczych.

Taksówką z lotniska do centrum Malmö dojedziemy za niecałe 400 szwedzkich koron.

Jadąc do centrum Malmö samochodem należy wybrać drogę 108 lub E65 i kierować się wskazówkami na tablicach informacyjnych. Most nad cieśniną Öresund, która dzieli Szwecję z Danią - łaczą autostrady E6 i E65.

Lotnisko Malmö – infrastruktura

Na lotnisku Malmö część parkingów jest bezpłatna, za inne zapłacimy w zależności od długości postoju. Za pierwszą godzinę nie płacimy nic, zaś za dobę na krytym parkingu zapłacimy 180 koron.

Na lotnisku Malmö działa rozbudowana infrastruktura handlowa, bary, sklepy, kantory i informacja.

Lotnisko Malmö
Czas lotu / jazdy samochodem

Lot - 1,5 godziny

Strefa czasowa

UTC+02:00

Waluta

1 korona szwedzka = 100 öre (SEK)

Przykładowe ceny

Butelka wody mineralnej 1,5 l - ok 7 zł
Bułka - 42 gr
Pomidory 1 kg - 7,5 zł

Godziny otwarcia

całodobowe

Ceny biletów

Z polski dolecimy tam już od 70 zł z Gdańska do około 300 zł z Katowic

Orientacyjna odległość

650 km od Warszawy, 245 km od Szczecina

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnudu
d2qnudu
d2qnudu