Trwa ładowanie...
na śniegu
09-01-2009 09:53

Magiczny sukces podczas nauki

W Serfaus-Fiss-Ladis mieści się najbardziej przyjazny rodzinom ośrodek narciarski w Europie.

Magiczny sukces podczas naukiFot: JupiterImages/ EAST NEWS
d2x5cmp
d2x5cmp

Musi być w tym chyba trochę czarów. Jak inaczej wytłumaczyć, że dzieci po tygodniu uczęszczania do szkółki narciarskiej w Serfaus-Fiss-Ladis stają się artystami karwingowych skrętów. Rodzice patrzą na to z dumą i zazdrością. Ale to wcale nie sztuczki ani zaklęcia przemieniają wiecznie przewracające się „Wańki wstańki” w śmigające na stoku pchełki. Tajemnica tkwi raczej w metodzie nauczania i sposobie zajmowania się dziećmi.

Łącznie w Serfaus-Fiss-Ladis w strefie od 1.400 do 2.000 metrów n.p.m dla dzieci wydzielonych jest około 140.000 m² powierzchni. Zimowy raj w Serfaus nazywa się „Kinderschneealm“ i leży przy stacji pośredniej kolejki Komperdellbahn. W Fiss kraina „Bertas Kinderland“ mieści się przy stacji pośredniej kolejki Sonnenbahn. 250 instruktorów i instruktorek o wykształceniu pedagogicznym wyjaśnia dzieciom w ich języku, w zabawny i dowcipny sposób, na czym polega jazda na nartach i snowboardzie. Stosowana przez nich metoda nazywa się „łagodne narodziny“. Najważniejsza zasada polega na tym, że jeśli dziecko w pewnej chwili nie ma ochoty uczestniczyć w lekcji, może się bawić lub oglądać występy clownów. Własna ambicja dziecka spowoduje, że szybko nadrobi ono stratę i w krótkim czasie cel nauki zostanie osiągnięty.

Niesamowite są również pomysłowe i starannie zaprojektowane obiekty pomocnicze, zainstalowane na łączce „Kinderschneealm“ i w „Bertas Kinderland“ oraz „Murmlipark“, zapewniające dzieciom komfort oraz rozrywkę: wyciągi taśmowe, Las Dinozaurów, Baśniowa Wioska, Wioska Indian, dziecięca scena, plac zabaw, wesoły tor saneczkowy, odcinki z pomiarem czasu i slalomem, tory do snowtubingu, wieża wspinaczkowa, karuzela, przygodowy tor przeszkód, funpark dla dzieci, to dla skuterów śnieżnych, „Murmlitrail“ (multimedialna trasa zjazdowa) oraz dwie specjalne restauracje tylko dla dzieci. Jeśli któraś pociecha zmarznie na śniegu lub zbytnio się zmęczy, ma do wyboru kilka przyjemnych domków, w których specjalnie przeszkolone opiekunki prowadzą gry i zabawy.

d2x5cmp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x5cmp