Trwa ładowanie...
bahamy

Masz dość zimy? Leć na Bahamy

Temperatura wynosząca ponad 20ºC, lazurowe i turkusowe wody pełne bogatej fauny i flory, niebiańskie plaże pełne delikatnego piasku i dziesiątki okazji na przeżycie wspaniałej przygody – to właśnie Bahamy - raj na ziemi, który czeka na Ciebie.

Share
Masz dość zimy? Leć na Bahamy
Źródło: Travel Channel
d3jue7v

Temperatura wynosząca ponad 20ºC, lazurowe i turkusowe wody pełne bogatej fauny i flory, niebiańskie plaże pełne delikatnego piasku i dziesiątki okazji na przeżycie wspaniałej przygody – to właśnie Bahamy - raj na ziemi, który czeka na Ciebie.

Archipelag Wysp Bahama położony jest na Oceanie Atlantyckim i składa się z około 700 malowniczych wysp o łącznej powierzchni około 13,9 tys. km2. Stolicą jest miasto Nassau znajdujące się na wyspie New Providence. Pozostałymi centrami administracyjnymi archipelagu są n.in. Grand Bahama Island, Paradise Island, Exuma Islands, Abacos Islands i Cat Island. Obowiązującym językiem jest angielski, a walutą – dolar bahamski (BSD), którego średni kurs względem złotego wynosi 3,4 zł.

Dwa światy
Bahamy z ich urokliwymi oraz w wielu przypadkach – całkowicie dziewiczymi - wyspami i spokojnie płynącym życiem, to prawdziwy raj na ziemi. Na turystów czekają plaże pełne złotego i delikatnego piasku, wiatr szumiący w liściach palm, nowoczesne hotele lub klimatyczne domki do wyboru oraz w końcu – cudowna lazurowa woda, która zachęca do zwiedzania niesamowitego wodnego świata.

d3jue7v

Najlepszym punktem Bahamów są właśnie sporty wodne oraz niesamowity podwodny świat. Na wszystkich spragnionych adrenaliny czekają surfing i kitesurfing, żeglowanie, szaleństwa skuterem lub motorówką oraz oczywiście najważniejsze – snurkowanie i nurkowanie. To ostatnie daje możliwość przeżycia naprawdę niezapomnianej przygody, której próżno szukać w takich kurortach jak np. Egipt. W końcu czy można wyobrazić sobie coś bardziej ekscytującego niż nurkowanie z dziko żyjącymi delfinami (w rejonie Little Bahama Bank), obecność podczas karmienia rekinów (Walker's Cay) lub zwiedzanie zatopionych przed wiekami pirackich okrętów i ukrytych jaskiń? Oczywiście dla mniej odważnych także znajduje się tu wiele atrakcji, m.in. oglądanie pełnych kolorów koralowców oraz ławic mniejszych ryb.

Cel - Bahamy
Planując wakacje na Bahamach niestety należy liczyć się z tym, że jest to dość drogi wypoczynek. Ceny za tygodniowy urlop w raju na Ziemi wahają się między 6 000 zł a 10 000 zł od osoby. Wszystko zależy od standardu hotelu oraz jego położenia.

Przed wykupieniem wycieczki należy pamiętać, o obowiązujących wizach. Paszport musi być ważny co najmniej przez 6 miesięcy od daty wjazdu, natomiast przy wyjeździe pobierana jest opłata wyjazdowa w wysokości 15 USD.

Polecamy programy „Luksusowe podróże Varuna Sharmy” na Travel Channel. Prezenter wyruszy w niezwykłą podróż po najbardziej luksusowych miejscach globu. Sprawdzi najlepsze hotele, skosztuje wykwintną kuchnię, przetestuje znane ośrodki SPA. Celem jego podróży będą m.in. Bahamy, gdzie oczaruje go niezwykła różowa plaża oraz lokalny koktajl zwany Goombay Smash. Emisja: 20 grudnia o godzinie 19.00.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3jue7v

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jue7v
d3jue7v