Trwa ładowanie...

Murau - urokliwe miasteczko w Austrii

Małe austriackie miasteczko – Murau – słynie z malowniczej okolicy, pięknego położenia i elektrowni wodnych, dzięki którym jest w pełni samowystarczalne energetycznie

Murau - urokliwe miasteczko w AustriiŹródło: Carinthian/Shutterstock
dsas3bf
dsas3bf

Małe, austriackie miasteczko Murau słynie z malowniczej okolicy, pięknego położenia i elektrowni wodnych, dzięki którym jest w pełni samowystarczalne energetycznie.

Murau liczy zaledwie 3800 mieszkańców. To niewielkie miasteczko leży w Alpach Styryjskich, nad rzeką Mura, u podnóży szczytu Kreischberg. Może poszczycić się 700-letnią historią. W mieście znajdują się średniowieczne mury, zabytkowe budowle i kościoły z pięknymi freskami. Malownicza okolica sprzyja długim spacerom, górskim wędrówkom, ale także grze w golfa i przede wszystkim narciarstwu. Tereny narciarskie wokół styryjskiego miasteczka ulokowane są na stokach Nockberge, na południe od górskiego pasma Schladminger Tauern.

dsas3bf

20 lat temu w Murau zrodził się pomysł na wykorzystanie bogactwa naturalnego tak, by miasto było samowystarczalne energetycznie. Dziś wodne elektrownie dostarczają prąd całej okolicy.
ir/udm

dsas3bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsas3bf