Trwa ładowanie...

Muszyna jak Dubaj?

Budowa pierwszego w Polsce całorocznego, krytego stoku narciarskiego kusi kolejnych zagranicznych inwestorów. Obiekt miałby powstać w Muszynie w Małopolsce.

Muszyna jak Dubaj?Fot: www.flickr.com/photos/trippinlarry/ Licencja Creative Commons
dwz0tyl

Wstępnie są wytypowane dwie góry z trasami narciarskimi o długości 600 metrów, które można by było przykryć dachem. Byłaby również rynna dla snowboardzistów. Budowę zaproponowali już wcześniej Holendrzy. Teraz inwestycją poważnie zainteresowali się również Rosjanie - mówi burmistrz Muszyny Jan Golba. Trwają rozmowy w tej sprawie.

Rosyjscy inwestorzy chcieliby wybudować trzy trasy narciarskie, lodowisko, park przygody, infrastrukturę hotelową i gastronomiczną. Zdaniem Jana Golby, inwestycja będzie ważna nie tylko dla regionu ale również dla całego kraju, gdyż całoroczny stok narciarski byłby dużą atrakcją turystyczną.

Inwestorzy liczą, że projekt znajdzie się w strategii rozwoju województwa małopolskiego. To pozwoliłoby na staranie się o dofinansowanie unijne. Według wstępnych wyliczeń, budowa krytego stoku to wydatek rzędu od 300 do nawet 450 milionów złotych

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/Siekaj

dwz0tyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwz0tyl