Trwa ładowanie...
d48xjeq

Na Majorce protestują. Mają dość turystów

"Urządzają popijawy i wdają się w bójki" - twierdzi burmistrz miasta Palma de Mallorca. Na hiszpańskiej wyspie organizacja obywatelska Ciutat Per Qui L'Habita (Miasto dla mieszkańców) zorganizowała protest przed siedzibą ministerstwa turystyki, sprzeciwiając się masowemu napływowi turystów kosztem miejscowej ludności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Majorce protestują. Mają dość turystów
(Shutterstock.com, Fot: Romas_Photo)
d48xjeq

Przedstawiciele organizacji w sobotę przykleili do drzwi resortu w Palma de Mallorca kartki z napisem "zamknięte".

Rzeczniczka obywatelskiego stowarzyszenia odczytała przesłanie do władz, w którym m.in. skrytykowano wynajmowanie turystom prywatnych mieszkań i domów. Jak wskazywała, nie tylko zmniejsza to ofertę lokali mieszkaniowych dla miejscowej ludności, ale też winduje ceny nieruchomości. Dla władz, które pozwalają na takie praktyki, gospodarka jest ważniejsza niż prawo do dachu nad głową - mówiono.

   Youtube.com

Problemy wywołane gwałtownie rosnącą liczbą turystów są na Majorce coraz ostrzej krytykowane. Burmistrz Palmy de Mallorca Antoni Noguera na początku lipca mówił po kilku szczególnie głośnych bójkach wśród turystów, że mieszkańcy nie życzą sobie gości, którzy sprawiają problemy, bo "urządzają popijawy i wdają się w bijatyki".

Zobacz, dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje

Szefowa przedsiębiorstwa oczyszczania miasta Neus Truyol obarcza też turystów winą za rosnące ilości śmieci na wyspie. Wskazała, że w szczególnie popularnych wśród turystów dzielnicach śmieci muszą być wywożone aż dwa razy dziennie.

Majorka liczy ok. 860 tys. mieszkańców. Według danych hiszpańskiego urzędu statystycznego w 2015 roku wyspę odwiedziło ponad 8,3 mln turystów, w tym najwięcej Niemców, Brytyjczyków i Hiszpanów.

d48xjeq

Podziel się opinią

Share

d48xjeq

d48xjeq