Trwa ładowanie...

Na Podhalu dobre warunki narciarskie

Na sztucznie naśnieżonych trasach Podhala oraz południowo-wschodniej Małopolski panują dobre warunki narciarskie. Lokalne dobowe wahania temperatury powodują jednak, że śnieg ma bardzo zróżnicowaną konsystencję - od zalodzonej do mokrej i ciężkiej.

Share
Na Podhalu dobre warunki narciarskieFot: Polska Organizacja Turystyczna
d1gu3j9

W regionie pokrywa śnieżna w zależności od wysokości, na której położona jest trasa, waha się od 20 do ponad 100 cm. Warunki są zmienne, rano i wieczorem śnieg jest zmrożony, a w godzinach południowych mokry i ciężki.

Dobrze przygotowany jest jedyny pokryty naturalnym śniegiem stok w kotle Gąsienicowym. Leży tu około 80 cm naturalnego białego puchu. Z powodu zbyt małej ilości lub wręcz braku śniegu zamknięte są jednak nartostrady, więc do Kuźnic można zjechać wyłącznie koleją linową z Kasprowego Wierchu.

Trwa zimowy wypoczynek dzieci i młodzieży; ośrodki i stacje w południowo-wschodniej Małopolsce oprócz przyjemności szusowania do późnych godzin wieczornych, oferują całą gamę atrakcji. Niemal przy każdym stoku bardzo dobrze funkcjonują przedszkola i szkółki, gdzie najmłodsi adepci narciarstwa poprzez zabawę uczą się jeździć. Dla każdej grupy wiekowej są też propozycje startu lub kibicowania.

d1gu3j9

W piątek na Harendzie rozegrana zostanie kolejna edycja AZS Winter Cup w narciarstwie alpejskim, a w sobotę i niedzielę na trasach zakopiańskiego COS przeprowadzone będą zawody w ramach narodowego programu rozwoju biegów narciarskich.

W sobotę w snowparku na Gubałówce będzie można dopingować uczestnikom mistrzostw Polski w narciarstwie dowolnym. W niedzielę na Polanie Sosny w Niedzicy każdy będzie mógł ubiegać się o Puchar Prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych, a na stokach zakopiańskiego Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal odbędą się otwarte zawody dla dzieci o Puchar Misia Stramusia.

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla zaprasza miłośników białego szaleństwa na weekend z atrakcjami. W sobotę w Wierchomli przygotowano widowisko muzyczno-artystyczne, będą też warsztaty teatralne. W niedzielę natomiast na stoku Polanki odbędą się zawody narciarskie.

W sobotę na trasach stacji Limanowa-Ski można będzie wystartować w mistrzostwach Polski amatorów, a na stoku Lubomierz-Ski rozegrany zostanie slalom gigant. W regionie są też miejsca, gdzie nie organizuje się żadnych imprez sportowych, jednak i tu należy się liczyć ze sporym tłokiem na stokach, ponieważ jak co weekend do przebywających w górach feriowiczów dołączą ci, którzy chcą aktywnie wypoczywać.

d1gu3j9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gu3j9
d1gu3j9