Trwa ładowanie...

Najpiękniejsze parki narodowe w Polsce

„15 najpiękniejszych parków narodowych w Polsce” to kolejna część z serii „Polska Lista Przebojów” autorstwa Dariusza Jędrzejewskiego. Przewodnik ukazał się nakładem wydawnictwa National Geographic Polska.

Share
Najpiękniejsze parki narodowe w Polsce
Źródło: G+J Książki
d11phte

Dariusz Jędrzejewski w swoim przewodniku prezentuje piętnaście najbardziej znanych, a jednocześnie najbardziej zróżnicowanych parków narodowych, w których można spędzać wolne chwile z rodziną i przyjaciółmi. Pomogą w tym szlaki i ścieżki dydaktyczne, poprowadzone terenami, na których to natura dyktuje warunki.

Przewodnik jest rodzajem inspiracji na wakacje, ferie i weekendy, podczas których warto połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli aktywną turystykę z poznawaniem przyrody. Jednocześnie książka jest dowodem na to, że nie trzeba uciekać do egzotycznych krajów, by zachwycić się pięknem nieokiełznanej przyrody.

W przewodniku *„15 najpiękniejszych parków narodowych w Polsce” *czytelnicy znajdą bogate opisy parków narodowych oraz najważniejszych atrakcji położonych w pobliskich miejscowościach. W książce nie zabrakło również wskazówek praktycznych – opisów szlaków turystycznych i propozycji konkretnych wycieczek.

d11phte

Przewodnik „15 najpiękniejszych parków narodowych w Polsce” ukazał się w serii Wydawnictwa G+J Książki „Polska Lista Przebojów”, składającej się z przewodników, które pozwalają spojrzeć na turystyczne atrakcje naszego kraju z różnych punktów widzenia. W książkach znalazły się zarówno znane, jak i mniej uczęszczane miejsca idealne na wypoczynek w uzdrowiskach, parkach narodowych, miastach, a także na dwóch kółkach. Przewodniki z tej serii są turystyczną układanką – z jej elementów każdy może stworzyć idealny dla siebie urlop. Do tej pory ukazały się następujące pozycje: „Letnie i zimowe szaleństwa”, „Miasta historii i tradycji”, „Urokliwe miasta i miasteczka”, „Zamki, pałace, rezydencje”, „Oryginalne i niepowtarzalne imprezy kulturalne” oraz „Polskie Symbole. Miejsca chwały, pamięci i zadumy”, „20 najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce”.

O autorze:
Dariusz Jędrzejewski jest związany ze światem mediów od 17 lat. Od 1993 r. publikuje artykuły o tematyce turystycznej w tytułach wydawnictw H. Bauer i Agora. Jego pierwsza książka ukazała się w 1994 r. – był współautorem historycznej publikacji „Niemiecka Broń Pancerna 1939-1945”. W kolejnych latach wydał jeszcze dwa tytuły historyczne pod pseudonimem Zachary Stojczew: „Sojusznicy Panzerwaffe - Bułgarskie Wojska Pancerne” oraz, jako współautor, „Sojusznicy Luftwaffe”. W 2005 r. opublikowano jego przewodnik „Kraków”, a rok później „Poznań” w serii „Miasta dla Ciekawych”. W 2008 r. ukazał się jego przewodnik „Okolice Krakowa”, w 2009 r. „Zakątki na urlop i weekend” w serii „Miejsca Magiczne”. Na 55 MTK w Warszawie jego publikacja „Zakątki na urlop i weekend” otrzymała wyróżnienie Magellana w kategorii „Przewodniki dla aktywnych”. Jest autorem zdjęć do przewodników i albumów wydawnictw: Hachette Livre, Hachette, Muza i Carta Blanca.

Dane wydawnicze: Autor: Dariusz Jędrzejewski, tytuł: „15 najpiękniejszych parków narodowych w Polsce”, Wydawnictwo G+J Książki, ISBN 978-83-7596-440-0, cena: 34,90 zł, format: 120 x 192 mm , liczba stron 160, kategoria: przewodnik turystyczny, seria: Polska Lista Przebojów, oprawa miękka.

d11phte

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11phte
d11phte