Trwa ładowanie...

Nartostrada Schumacher

W Trentino znajdują się setki kilometrów tras narciarskich, różnorodnych szlaków zjazdowych, szczególnie czarujących ze względu na otaczające je środowisko. Wśród nich są nartostrady kultowe, osiem stoków o znaczących danych technicznych, które należy pokonać na jednym wdechu.
Share
Nartostrada Schumacher
Fot: Skiinfo
d2eung0

Począwszy od trasy „Canalone Miramonti" w Madonna di Campiglio, której ekstremalne stromizny dostarczają mocnych przeżyć i gdzie co dwa lata mają miejsce prestiżowe zawody „3-Tre", czyli slalom przez duże „S". Należy wspomnieć o zjeździe „Pista Ciampac" w Alba di Canazei, który jest trudny technicznie oraz wymaga koncentracji ze względu na liczne zmiany nachylenia i jawi się jako „mały raj", gdyż na całej długości zanurzony jest w przepięknym lesie.

„Pista Paradiso" w Passo del Tonale jest interesującym poligonem treningowym, gdzie można wypróbować przygotowanie fizyczne. Nie znudzi się on również dzięki szybkiemu wyciągowi. „Pista Salizzona" w Altopiano di Folgaria także proponuje wymagający zjazd, który polubił mistrz pochodzący z Rovereto - Davide Simoncelli, między innymi dlatego, że znajduje się nieopodal jego domu. Kto lubi wykonywać obszerne skręty, niesłychanie dynamiczne w warunkach maksymalnego bezpieczeństwa i spokoju powinien zmierzyć się z nartostradą „Pista Tognola" w San Martino di Castrozza.

„Pista Tomba" na terenie Ciampedie w Vigo di Fassa wymaga maksymalnej koncentracji już od pierwszych skrętów, ze względu na ciągłe zmiany nachylenia i na niemalże ekstremalną różnicę poziomów. Na płaskowyżu Paganella znajduje się trasa „Olimpica Due" wywołująca silne emocje, dzięki swej długości wynoszącej 5 kilometrów, różnicy poziomów sięgającej tysiąca metrów oraz ciągłym zmianom kierunku. Na koniec zmodernizowana „Pista Olimpia" w Alpe del Cermis o długości siedmiu kilometrów, która jest dosyć łatwa w swej początkowej części i wymagająca na końcówce.

d2eung0

W CAMPIGLIO FORMUŁA 1 - NARTOSTRADA STREIF SCHUMACHER

Trasa, którą w Madonna di Campiglio zadedykowano niemieckiemu mistrzowi nazywa się „Streif Schumacher". Została zainaugurowana przez sławnego kierowcę Ferrari, podczas mityngu „Wrooom" w 2006 roku, spotkania poświeconego światu samochodów, które od 16 lat ma miejsce na początku roku w tym ośrodku w Val Rendena. Jest to trasa należąca do najtrudniejszych na tym obszarze narciarskim, odznaczająca się wysokim poziomem technicznym i odzwierciedlająca charakter kierowcy. Mowa tu o odcinku końcowym nartostrady „Direttissima dello Spinale" o długości 250 metrów i różnicy poziomów 140 metrów, ze średnim nachyleniem 51% i maksymalnym 70%. Dwa lata temu trasa została zmodyfikowana pod względem technicznym i znacznie poszerzona.

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d2eung0

Podziel się opinią

Share
d2eung0
d2eung0