Trwa ładowanie...
d36tujt
d36tujt
izrael

Nazaret

Miasto związane z życiem Chrystusa jest niezwykle malowniczo położone, wśród obfitej roślinności Galilei. To właśnie tu, według Ewangelii, archanioł Gabriel zwiastował Marii Pannie. Tu Jezus dorastał, tu nauczał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d36tujt
(fot. TTG)

Miasto związane z życiem Chrystusa jest niezwykle malowniczo położone, wśród obfitej roślinności Galilei. To właśnie tu, według Ewangelii, archanioł Gabriel zwiastował Marii Pannie. Tu Jezus dorastał, tu nauczał. * *Zobacz galerię: Odkryj Izrael

Dziś Nazaret jest miejscem chętnie i tłumnie odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów z całego świata. Przyjeżdżają zobaczyć kilka ważnych kościołów, przede wszystkim Bazylikę Zwiastowania. Jest to nowa, wzniesiona w 1969 roku budowla, kryjąca w swym wnętrzu fragmenty starych, zabytkowych murów - m.in. absydę kościoła bizantyjskiego, wybudowanego z kolei w V wieku wokół Groty Zwiastowania, miejsca uważanego za dom Marii Panny.

d36tujt

Warto zwiedzić także kościół Mensa Christi (znajduje się tam kamień, który wg tradycji służył jako stół Chrystusowi i apostołom.), kościół św. Józefa, wzniesiony, gdzie podobno znajdował się jego warsztat ciesielski, klasztor Nazaretanek z interesującym grobowcem, Kaplicę Trwogi, neogotycką Bazylikę i Szkołę Jezusa Młodzieńca. Innym ciekawym miejscem w Nazarecie jest bazar, typowy arabski suk, gdzie można kupić pamiątki, przyprawy i arabskie słodycze.

Miasto ma niezłą bazę turystyczną. Między innymi można skorzystać w noclegowni prowadzonej przez siostry Nazaretanki w klasztorze.Miasto przygotowało się dobrze do obchodów milenijnych. Wybudowano i odrestaurowano wiele ulic i obiektów - centrów handlowych, restauracji, klubów. Nazaret jest ciekawym miejscem, nie tylko dla pielgrzymów.

www.nazarethinfo.org

d36tujt

Podziel się opinią

Share

d36tujt

d36tujt