Trwa ładowanie...
inne
19-11-2014 15:56

Niger - hipopotam zabił 13 osób

Po ataku hipopotama na łódkę przewożąca dzieci do szkoły w okolicy stolicy Nigru zginęło 13 osób. Potwierdzono właśnie śmierć 12 dzieci i jednej osoby dorosłej. Do tej pory jedenaścioro dzieci uznawanych było za zaginione.

Niger - hipopotam zabił 13 osóbŹródło: Sergey Uryadnikov/Shutterstock
d1760us
d1760us

Po ataku hipopotama na łódkę przewożącą dzieci do szkoły w okolicy stolicy Nigru zginęło 13 osób. Potwierdzono właśnie śmierć 12 dzieci i jednej osoby dorosłej. Do tej pory jedenaścioro dzieci uznawanych było za zaginione.

Do wypadku doszło na rzece Niger w pobliżu miasta Niamey. Jak każdego dnia, dzieci w wieku 12-13 lat wraz z opiekunami – w sumie 18 osób - przeprawiały się na drugi brzeg, aby udać się do szkoły. Kiedy ich łódka została wywrócona przez hipopotama, podróżni wpadli do wody.

- Ustalono, że na skutek ataku zginęło 12 uczniów – 7 dziewczynek i 5 chłopców – oznajmił w lokalnej telewizji minister Aichatou Oumani.

Prowadzone są poszukiwania agresywnego osobnika. Prawdopodobnie zostanie on zastrzelony. Zwierzęta te bywają bardzo agresywne, zwłaszcza gdy opiekują się młodymi. W zeszłym roku miał miejsce podobny wypadek. Po tym jak hipopotam zaatakował i zabił nastolatka, został natychmiastowo odstrzelony.

Źródło: Daily Mail/udm/if

d1760us
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1760us