Trwa ładowanie...
d3kuuec
miasta
26-07-2008 10:25

OscypekFest – Żywiec 2008

26 i 27 lipca 2008 Paweł Peczarka wraz z kapelą PIECZARKI, w obecności mieszkańców Żywiecczyzny oraz turystów, podejmą się nie lada wyzwania - będą wytwarzać ponownie Największy Ser Góralski Na świecie!!! Mega ser nazwany został przez pomysłodawców - "Mega Oscypem".

d3kuuec
d3kuuec

Góralski ser – czy padnie kolejny rekord Guinnesa?

Już za kilkanaście dni Kapela PIECZARKI wraz z miejscowymi bacami, w obecności mieszkańców Żywiecczyzny oraz turystów, po raz kolejny podejmą się nie lada wyzwania – będą wytwarzać największy ser góralski świecie! Jeśli się uda - rekord zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa! A wszystko to w ramach OscypekFest - 2008, dwudniowej imprezy, podczas której zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla amatorów uczty dla podniebienia, jak i koneserów muzyki.

_ Poprzez publiczne wytwarzanie największego sera góralskiego chcemy pokazać, wysiłek i trud, jaki bacowie wkładają w produkcję góralskich przysmaków _ – mówi Paweł Pieczarka, organizator imprezy, która odbędzie się w Żywcu w dniach 26-27 lipca.

d3kuuec

OscypekFest - 2008 jest organizowany już po raz trzeci. Gwiazdami tegorocznej edycji oprócz gospodarza – kapeli PIECZARKI, będą m.in. zespoły Trubadurzy i Gang Marcela oraz hit sezonu 2008 – IVAN MLADEK (Jozin z Bazin).

OscypekFest - 2008 to weekend poświęcony promocji nie tylko oscypka ale także wszystkich innych serów góralskich. Głównym sponsorem tego wydarzenia jest Grupa Żywiec S.A. Tegoroczną imprezę patronatem merytorycznym ponownie objęła Koalicja Marek Ziem Górskich, a oprawę medialną zapewnia Dziennik Zachodni, TVP3, Radio Bielsko i Wirtualna Polska. Honorowy patronat został objęty przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Śląskiego, Burmistrza Miasta Żywiec oraz przez Starostę Powiatu Żywieckiego.

_ Dodatkowych informacji udzielają: _
Paweł Pieczarka – OscypekFest 2008 ; www.oscypekfest.pl

Celem przedsięwzięcia jest promocja oscypków oraz „Małych Ojczyzn” poprzez prezentację charakterystycznych dla poszczególnych regionów Polski dań i potraw.

Bardzo ważnym założeniem III Święta Oscypka „OSCYPEK FEST – 2007” jest promocja Żywiecczyzny – naszej „Małej Ojczyzny”, gdzie do tego czasu kultywuje się tradycje, zwyczaje i obyczaje sprzed wielu lat.

d3kuuec

III Święto Oscypka „OSCYPEK FEST – 2007” organizujemy dlatego, aby nawiązać do tradycji kulinarnej naszego regionu. Na tradycje kulinarne miały wpływ niewątpliwe warunki naturalne, czyli miejsce, gdzie żywność była produkowana i wytwarzana. Na jadłospis wpływ miały zwyczaje żywieniowe przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie.

W programie rozrywkowym zaprezentują się amatorskie i zawodowe zespoły rozrywkowe z zespołem PIECZARKI w roli głównej.

Występy gwiazd i inne atrakcje to cel organizatorów, aby III Świeto Oscypka „OSCYPEK FEST – 2007” przyniósł wszystkim, którzy lubią jeść oryginalne smakołyki jak najwięcej radości.

Dodatkowe atrakcjie:
• Wykorzystanie „TELEBIMU” w celu lepszej widoczności występów scenicznych;
• Wesołe miasteczko, skoki na bungee, itp.;
• Gotowanie regionalnych potraw wraz z ich degustacją;
• Losowanie atrakcyjnych nagród, m.in. wycieczek zagranicznych, nagród rzeczowych, wręczanie dyplomów i statuetek dla zwycięzców w różnych konkurencjach.

III Święto Oscypka „OSCYPEK FEST – 2007” przygotowuje zespół „Pieczarki” wraz z władzami miasta i powiatu Żywieckiego, którzy chcą promować rodzime produkty oraz zachęcają do ich spożycia.

d3kuuec

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
- Marszałek Województwa Śląskiego
- Burmistrz Miasta Żywiec

- Starosta Żywiecki

d3kuuec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kuuec